Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Skuteczna suplementacja na zdrową skórę, włosy i paznokcie

Lśniące włosy, gładka i promienna skóra oraz mocne paznokcie to nie tylko atrybuty kobiecości, to również oznaki zdrowego organizmu. Zrównoważona dieta, która zawiera różnorodne składniki odżywcze, jest oczywiście najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ilości witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm. Często zdarza się jednak, że tempo życia, ilość spraw ciążących każdego dnia na Twojej głowie oraz stres sprawiają, że nie przestrzegamy zasad zbilansowanej diety. Pomimo starań Twój organizm zaczyna cierpieć na niedobory ważnych witamin i minerałów. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po suplementy diety, które mogą w skuteczny sposób wzmocnić organizm.

Za zdrowie włosów, skóry i paznokci odpowiada wiele różnych składników odżywczych. Można jednak wyszczególnić kilka z nich, które odgrywają szczególną rolę:

  • Biotyna - znana również jako witamina H, odgrywa kluczową rolę w produkcji keratyny, która jest jednym z głównych budulców włosów, paznokci oraz częściowo również skóry. Keratyna nadaje włosom sprężystość i siłę. Bez wystarczającej ilości biotyny, włosy i paznokcie szybko stają się słabe i łamliwe. Oprócz roli w produkcji keratyny, biotyna pomaga również w utrzymaniu zdrowej skóry głowy poprzez wsparcie produkcji sebum (naturalny olej produkowany przez Twoją skórę), który utrzymuje skórę głowy nawilżoną i zdrową. Jest to istotne u osób zmagających się z suchym i łuszczącym się skalpem, co skutkuje często nadmiernym wypadaniem włosów oraz ich łamliwością [1].
  • Witamina C – to silny przeciwutleniacz, który pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami oraz szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, na które narażeni jesteśmy każdego dnia, w postaci zanieczyszczeń i promieniowania UV. Jedną z kluczowych ról witaminy C jest jej zdolność do stymulowania produkcji kolagenu. Kolagen jest białkiem, które nadaje skórze wytrzymałość i elastyczność, a jego produkcja z wiekiem maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek i obwisłej skóry. Witamina C pomaga również w syntezie kolagenu, która jest bardzo istotnym czynnikiem pozwalającym zachować młodzieńczy wygląd i zapobiec przedwczesnym oznakom starzenia.
  • Cynk - jest pełni bardzo ważną funkcje dla odporności organizmu, gojenia się ran i zachowania zdrowej i świetlistej skóry. Pomaga regulować nadmierną produkcję sebum, co jest szalenie istotne dla osób walczących z trądzikiem i innymi chorobami skóry. Zbyt duża ilość sebum może prowadzić do zatykania porów, natomiast zbyt mała jego ilość skutkuje suchością i łuszczeniem się skóry. Cynk bierze udział w licznych procesach biologicznych (m.in. synteza białek i podział komórek), które są kluczowe dla zachowania zdrowej skóry i mocnych paznokci.
  • Kolagen - jest głównym budulcem skóry, kości, zębów, naczyń krwionośnych oraz wielu innych elementów ludzkiego ciała. Pełni rolę spoiwa łączącego poszczególne komórki. Kolagen zapewnia odpowiednią strukturę skóry, włosów i paznokci, jest zatem niezbędny do utrzymania zdrowego, promiennego wyglądu. Dzięki kolagenowi skóra zachowuje elastyczność i jędrność, co zapobiega powstawaniu zmarszczek [2]. Wspiera on również nawilżenie skóry, dzięki czemu poprawia się jej ogólny wygląd. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, dlatego tak istotną kwestią jest regularne dostarczanie go organizmowi. Ponadto kolagen zapewnia szybki wzrost włosów i paznokci, a jego niedobór powoduje ich łamliwość i kruchość.
  • Ekstrakt z balsamowca indyjskiego - zawiera liczne związki bioaktywne, które wykazują działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwutleniające [3]. Ekstrakt z balsamowca indyjskiego jest powszechnie stosowany w medycynie wschodniej przy leczeniu wielu schorzeń, w tym zapalenia stawów, przewlekłych chorób skórnych odpornych na działanie tradycyjnych leków oraz pozbywaniu się tłuszczaków i obumarłej tkanki skórnej.
  • Ekstrakt z fiołka trójbarwnego - często stosowany w medycynie naturalnej ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Fiołek trójbarwny wykazuje bowiem działanie przeciwzapalne [4], poprawia działanie układu trawiennego, wspiera organizm w walce z trądzikiem oraz wzmacnia naczynie krwionośne.

Wszystkie powyższe witaminy i składniki odżywcze znajdziesz w produktach Linii Anti-aging Marki Activlab, takich jak: PEPTI Collagen, A.C.N.E. Caps oraz MULTI Skin. Suplementy te dostarczają niezbędnych składników odżywczych, których często brakuje w codziennej diecie. Dobrze dobrane kompleksy witamin i minerałów pomogą Ci skutecznie zadbać nie tylko o urodę, ale przede wszystkim o zdrowie.


[1] Patel DP, Swink SM, Castelo-Soccio L. A Review of the Use of Biotin for Hair Loss. Skin Appendage Disord. 2017 Aug;3(3):166-169. doi: 10.1159/000462981. Epub 2017 Apr 27. PMID: 28879195; PMCID: PMC5582478.

[2] Asserin J, Lati E, Shioya T, Prawitt J. The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. J Cosmet Dermatol. 2015 Dec;14(4):291-301. doi: 10.1111/jocd.12174. Epub 2015 Sep 12. PMID: 26362110.

[3] Deng R. Therapeutic effects of guggul and its constituent guggulsterone: cardiovascular benefits. Cardiovasc Drug Rev. 2007 Winter;25(4):375-90. doi: 10.1111/j.1527-3466.2007.00023.x. PMID: 18078436.

[4] Harati E, Bahrami M, Razavi A, Kamalinejad M, Mohammadian M, Rastegar T, Sadeghipour HR. Effects of Viola tricolor Flower Hydroethanolic Extract on Lung Inflammation in a Mouse Model of Chronic Asthma. Iran J Allergy Asthma Immunol. 2018 Oct 14;17(5):409-417. PMID: 30518183.

[products=3225, 3227, 3226, 3228, 3229, 3230, 3231,3232]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium