Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

O izotonikach słyszał już chyba każdy, kto interesuje się sportem. Żadna nowość, raczej standard dla wytrzymałościowców. Gdy trenujesz, wraz z potem tracisz sole mineralne, które warto uzupełnić.

Odpowiednie nawodnienie oraz utracone podczas wysiłku witaminy zapewni Ci właśnie izotonik w proszku do rozpuszczania od Activlab. Elektrolity też się w nich znajdują. Czym są?

Elektrolity to jony soli w płynach naszego ciała, czyli krwi, osoczu i płynach tkankowych. Biorą udział w wielu procesach przebiegających w organizmie. Wpływają m.in. na pracę mózgu, mięśni i innych organów.

Brak równowagi elektrolitowej to poważna sprawa. Może prowadzić m.in. do wzrostu ciśnienia krwi, omdleń i zaburzeń układu nerwowego, a w skrajnych przypadkach nawet powodować zagrożenie życia. Tak dzieje się na przykład, gdy dochodzi do upośledzenia funkcji serca, czy też układu nerwowego.

Woda i sole mineralne są zaś niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego. Odpowiednia ilości wody w tkankach jest również potrzebna do prawidłowej pracy mięśni. Poprzez pocenie się tracisz przede wszystkim potas i magnez, które to są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym tego najważniejszego – mięśnia sercowego.

Izotonik – w proszku, czy tabletka?

Izotoniki Activlab dają Ci wiele możliwości. Występują w formie koncentratów, tabletek rozpuszczalnych i jednorazowych saszetek.

Oferowane przez Activlab izotoniki w proszku najczęściej mają dołączoną do opakowania miarkę. Dzięki temu wygodnie i szybko odmierzysz odpowiednią ilość proszku do wymieszania z wodą. Możesz zdecydować się np. na Isoactive marki Activlab, który występuje w kilkunastu owocowych smakach: pomarańcza, grejpfrut, cytryna i wiśnia.

Izotoniki dla sportowców często występują również w postaci saszetek. Cenisz wygodę? IsoActive PURE Activlab jest dla Ciebie: osobno pakowane porcje wystarczą na jednorazowe przygotowanie 500 ml orzeźwiającego roztworu. To jedyny produkt na rynku, który został opracowany według wytycznych UE oraz Australijskiego Instytutu Sportu. Ponadto ten napój izotoniczny w proszku nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Wymieszaj saszetkę z wodą i biegnij przed siebie.

Napoje izotoniczne dla sportowców - sklep Activlab

Izotoniki zapobiegają nieprzyjemnym skutkom uprawiania sportu, takim jak zmęczenie, wyczerpanie i zakwasy. Przyczyniają się do zwiększenia wydolności fizycznej oraz do regeneracji i odnowy mięśni. Podstawową sprawą jest tu optymalna formuła, czyli taki dobór składników, który przywróci Ci prawidłowe nawodnienie organizmu. Preparaty specjalistyczne opracowaliśmy we współpracy z zawodowymi biegaczami i kolarzami, dla których równowaga wodno-elektrolitowa to kwestia zasadnicza. Izotoniki dla sportowców mają za zadanie zapewnić odpowiednią ilość sodu, potasu, chlorków, wapnia i magnezu. Żebyś palił asfalt, dorzuciliśmy do nich węglowodany – znajdziesz tu preparaty z glukozą, ale też z popularną stewią.

Izotonik w proszku dla biegaczy - utrzymaj optymalne tempo i nie martw się o nawodnienie

Dla biegaczy nawodnienie nie jest tylko kwestią gaszenia pragnienia. To kluczowy element wydajności i regeneracji. Napoje izotoniczne dla sportowców mogą odgrywać istotną rolę, dostarczając nie tylko ważnych dla organizmu elektrolitów, ale również kluczowe składniki odżywcze.

Izotonik do rozpuszczania w momencie połączenia z wodą staje się napojem o osmolarności zbliżonej do płynów ustrojowych. Pozwala to na szybką i efektywną absorpcję elektrolitów i utrzymanie odpowiedniego nawodnienia, które są kluczowe dla wydajności podczas długodystansowych biegów.

Podczas biegania, przez pot tracimy bowiem nie tylko wodę, ale także elektrolity kluczowe dla wielu funkcji organizmu, takie jak skurcz mięśni, utrzymanie równowagi płynów i pH. Izotoniki dostarczają sodu, potasu, magnezu i chloru, pomagając uzupełnić te straty i utrzymać nasze ciało w optymalnej kondycji. Większość proszków izotonicznych zawiera

węglowodany - głównie w postaci cukrów prostych, które są szybko i łatwo przyswajalne przez organizm. Dostarczają one niezbędną energię, która pozwala utrzymać tempo biegu i opóźnić zmęczenie.

Izotonik w proszku jest niezwykle praktyczny. Można go łatwo przechowywać, transportować i przygotować w dowolnym miejscu - wystarczy dodać wodę. To idealne rozwiązanie dla biegaczy, którzy potrzebują szybkiego i wygodnego sposobu na uzupełnienie płynów i energii przed, w trakcie i po biegu.

Kiedy stosować izotoniki?

Izotoniki polecane są przede wszystkim osobom, które aktywnie uprawiają sport. Zawodowo, czy też amatorsko – to nie ma tak dużego znaczenia. Szczególnie ważne jest natomiast sięganie po izotoniki przy wysokiej temperaturze i wilgotności powietrza. To właśnie wtedy tracisz wraz z potem najwięcej składników cennych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Możesz stosować izotoniki zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym. Pierwsza opcja da Ci konkretny zastrzyk energii do treningu. Druga zaś uzupełni niedobory. Ponadto możesz sięgać po izotoniki w trakcie wysiłku fizycznego. Nie ma tutaj złych wyborów!

Napoje izotoniczne na odwodnienie

Z napojami sportowymi izotonicznymi jest tak, że jak zaczniesz je stosować w trakcie wysiłku, nie będziesz chciał się z nimi rozstać także poza treningami. Mają orzeźwiający, lekko słony smak i świetnie gaszą pragnienie. Aktywny dzień? Wysokie temperatury? A może poranek po imprezie? Łapiesz izotonik w proszku, rozpuszczasz odpowiednią miarkę w wodzie (sposób użycia i dawkowanie na opakowaniu) i jedziesz dalej. Izotoniki dla biegaczy? Izotoniki są dla wszystkich, którzy powinni uzupełnić elektrolity!

Różnorodność izotoników w proszku od Activlab

Napoje izotoniczne ze sklepu Activlab występują w wielu pojemnościach i różnych wariantach smakowych. Stworzyliśmy szeroką gamę produktów w proszku, które łączą naukowo udowodnione składniki z wyjątkowymi, apetycznymi smakami. Przygotowanie naszego izotoniku jest szybkie i łatwe - po prostu dodaj do wody i gotowe!

Od soczystego smaku cytrusów, przez egzotycznego kokosa, aż po orzeźwiający smak mrożonej herbaty - każdy znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od wybranego wariantu, możesz być pewien, że nasze izotoniki dostarczą Ci niezbędnych elektrolitów, węglowodanów, witamin i antyoksydantów.

W naszej ofercie dostępne są różne pojemności - od małych saszetek, idealnych do jednorazowego użycia, po duże pudełka, które wystarczą na wiele treningów. Wybór zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Napój izotoniczny dostępny w korzystnej cenie w Activlab to idealny sposób na uzupełnienie utraconych podczas wysiłku płynów i elektrolitów, a także zapewnienie dodatkowej dawki energii. Dzięki nim zyskasz komfort podczas treningów, a Twój organizm będzie mógł czerpać maksymalne korzyści z wysiłku. Dołącz do grona zadowolonych sportowców korzystających z produktów Activlab już dziś!

Izotoniki - FAQ

Czym są izotoniki?

Izotonik to napój zawierający takie samo stężenie elektrolitów, co nasze płyny ustrojowe, dzięki czemu spożywanie ich podczas intensywnych wysiłków pozwala na uzupełnienie zarówno wody, jak i cennych pierwiastków, takich jak wapń, sód, potas, magnez i chlor. Izotoniki sportowe zawierają dodatkowo glukozę - najszybsze paliwo dla mięśni, dającą szybki przypływ energii.

Czy izotoniki są zdrowe?

Picie izotoników jest nie tylko zdrowe, ale również wskazane, szczególnie będąc narażonym na upał czy intensywny wysiłek fizyczny, kiedy wraz z potem tracimy cenne minerały.

Jak działają izotoniki?

Napoje izotoniczne, mając taką osmolarność (stężenie elektrolitów) jak komórki naszego ciała, bez problemu transportują jony i wodę przez błony. Do dlatego izotoniki tak efektywnie nawadniają organizm. Dodatkowo sód przeciwdziała skurczom mięśni, a glukoza wspomaga proces transportu jonów.

Czy izotonik nawadnia lepiej niż woda?

Izotoniki i woda są efektywne w nawadnianiu organizmu. Izotoniki, napoje sportowe zaprojektowane do uzupełnienia elektrolitów utraconych przez pot, mogą być korzystne podczas intensywnego treningu lub w ciepłym klimacie. Dostarczają one organizmowi sodu, potasu i często cukrów, wspomagając regenerację glikogenu w mięśniach. Z kolei woda, jest doskonałym wyborem dla większości osób, które nie wykonują intensywnych treningów czy nie przebywają w skrajnie ciepłych warunkach klimatycznych. Właściwe nawodnienie przy użyciu wody jest dla nich zdecydowanie wystarczające.

Czy płyny izotoniczne dla sportowców pobudzają?

Płyny izotoniczne w przeciwieństwie do napojów energetycznych nie mają na celu pobudzania. W ich składzie zwykle nie znajduje się kofeina ani tauryna, które za takie działanie miałaby odpowiadać. Część odżywek izotonicznych jest jednak źródłem łatwoprzyswajalnych węglowodanów, które z kolei są dla organizmu źródłem energii i pozwalają na uzupełnienie glikogenu w mięśniach.

Inni kupili również
Wszystkie nowości ZOBACZ WIĘCEJ
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana
Kosmetyki
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana

287,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-20%
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep
DODA D'EAU
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep

685,99 zł

857,94 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Sinodrial® HA Repairer
Iniekcje dostawowe
Sinodrial® HA Repairer

1 852,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Body
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Body

79,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-30%
AKSYLLAB Prawilne Białko
AKSYLLAB
AKSYLLAB Prawilne Białko

59,49 zł

84,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DOLATROX® hcc
Iniekcje dostawowe
DOLATROX® hcc

880,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Skin
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Skin

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
 DODA D'EAU Mega Probiotic
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Probiotic

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Kolagen Extra 300g
Activlab Pharma
Kolagen Extra 300g

59,90 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Elektrolity Isoactive
Red Line
Elektrolity Isoactive

28,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Nowość
Isoactive izotonik funkcjonalny
Red Line
Isoactive izotonik funkcjonalny

1,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Anti-Aging
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Anti-Aging

49,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Mood
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Mood

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Zestaw BOX Liftingujący
Zestawy
Zestaw BOX Liftingujący

319,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D’EAU Mega Sleep
DODA D'EAU
DODA D’EAU Mega Sleep

199,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Colostrum
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Colostrum

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium