Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Lekkie nogi przez całe lato

Dlaczego nogi stają się ciężkie i puchną?

Opuchlizna nóg to dolegliwość, która jest wynikiem szeregu czynników nasilających się w trakcie letnich upalnych dni. Wysokie temperatury powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co jest naturalnym mechanizmem organizmu mającym na celu regulację temperatury ciała. Gdy naczynia krwionośne się rozszerzają, krew gromadzi się w kończynach dolnych, co może prowadzić do opuchlizny. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób z zaburzeniami krążenia. Słabe krążenie sprawia bowiem, że krew i płyny gromadzą się w dolnych partiach ciała, powodując bolesne obrzęki. Niewystarczająca ilość płynów oraz dieta bogata w sól również mogą prowadzić do zwiększonej retencji wody w tkankach. Ciężkim nogom sprzyjają także długie godziny spędzone na stojąco lub w pozycji siedzącej, w szczególności w trakcie długich podróży samochodem lub samolotem. Brak aktywności fizycznej osłabia krążenie krwi, co sprzyja powstawaniu obrzęków. Przyczyną tego typu dolegliwości mogą być również zmiany hormonalne, które częściej dotyczą kobiet.

Jak zapobiegać opuchliźnie nóg?

Jednym z kluczowych sposobów na zdrowe, lekkie nogi latem jest regularna aktywność fizyczna. Ruch pomaga poprawić krążenie krwi, co zapobiega gromadzeniu się płynów w dolnych partiach ciała. Warto znaleźć czas w ciągu dnia na spacery, jazdę na rowerze czy pływanie. Te formy aktywności są nie tylko przyjemne, ale również korzystnie wpływają na nasze nogi.

Dieta bogata w błonnik, owoce i warzywa to świetny sposób na wsparcie organizmu latem. Owoce i warzywa dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Odwodnienie może pogłębiać problem opuchniętych nóg. Dlatego tak ważne jest, aby w upalne dni pić dużo wody, która pomaga w usuwaniu nadmiaru soli z organizmu i wspiera właściwe krążenie krwi.

Remedium na ciężkie nogi są masaże wykonane chłodzącymi żelami, które poprawiają krążenie i redukują uczucie ciężkości. Warto sięgać po produkty zawierające sprawdzone naturalne składniki, takie jak ekstrakt z kasztanowca, który łagodzi dolegliwości związane z ciężkimi i opuchniętymi nogami. Jego właściwości to m.in.:

  • Poprawa krążenia krwi - ekstrakt z kasztanowca zawiera substancję zwaną escyną, która wykazuje działanie przeciwzapalne i wzmacniające naczynia krwionośne. Escyna pomaga poprawić elastyczność i wytrzymałość ścian naczyń krwionośnych, co z kolei usprawnia przepływ krwi i zmniejsza ryzyko powstawania obrzęków [1].
  • Działanie przeciwzapalne - flawonoidy i escyna, mają silne właściwości przeciwzapalne. Dzięki temu ekstrakt z kasztanowca może redukować stan zapalny w tkankach, co często jest przyczyną uczucia ciężkości i bólu w nogach.
  • Redukcja opuchlizny - dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i poprawiającym krążenie, ekstrakt z kasztanowca jest skuteczny w redukcji opuchlizny nóg. Działa na zasadzie zmniejszania przepuszczalności naczyń krwionośnych, co ogranicza wydostawanie się płynów do otaczających tkanek.
  • Wzmacnianie naczyń - regularne stosowanie preparatów z kasztanowca może wspierać zdrowie naczyń krwionośnych, zmniejszając ryzyko wystąpienia żylaków i innych problemów związanych z krążeniem krwi. Escyna wzmacnia ściany żył, co pomaga zapobiegać ich nadmiernemu rozszerzaniu się i pojawianiu się tzw. pajączków.

Łagodzenie bólu - ekstrakt z kasztanowca jest również znany ze swoich właściwości łagodzących ból. Dzięki działaniu przeciwzapalnemu i usprawniającemu krążenie, może przynieść ulgę w bólach nóg spowodowanych długotrwałym staniem lub siedzeniem.

Ekstrakt z kasztanowca to główny składnik żelu chłodzącego do nóg CycloGEL MAX marki Activlab Pharma.

Skutecznym sposobem na zachowanie lekkich nóg latem będzie również odpowiednia suplementacja diety. Oprócz preparatów zawierających diosminę, warto sięgać po suplementy zawierające kwas askorbinowy, hesperydynę oraz ekstrakt z ruszczyka, który korzystnie wpływa na prawidłowe krążenie żylne, wspomagając zdrowie układu krwionośnego [2]. Wszystkie powyższe składniki znajdziesz w CycloVenox 3 Extra marki Activlab Pharma, który występuje w formie wygodnych do stosowania kapsułek.

[products=1617,3149]

 

Bibliografia:

[1] Pittler MH, Ernst E. Horse chestnut seed extract for chronic venous insufficiency. Cochrane Database Syst Rev. 2012 Nov 14;11(11):CD003230. doi: 10.1002/14651858.CD003230.pub4. PMID: 23152216; PMCID: PMC7144685.

[2] Vanscheidt W, Jost V, Wolna P, Lücker PW, Müller A, Theurer C, Patz B, Grützner KI. Efficacy and safety of a Butcher's broom preparation (Ruscus aculeatus L. extract) compared to placebo in patients suffering from chronic venous insufficiency. Arzneimittelforschung. 2002;52(4):243-50. doi: 10.1055/s-0031-1299887. PMID: 12040966.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium