Profesjonalne laboratoria w naszym zakładzie produkcyjnym to gwarancja jakości!
Chcąc stworzyć najbardziej innowacyjny, skuteczny produkt, wybieramy najlepsze składniki, przeprowadzamy niezbędne badania korzystając z:
- Laboratorium mikrobiologicznego
- Laboratorium analiz sensorycznych
- Laboratorium fizycznego i chemicznego
Pierwszym etapem już rozpoczętych prac nad nowym produktem jest analiza literaturowa badań klinicznych i danych naukowych, których wynikiem jest wstępne opracowanie założeń produktu, w tym postaci, składu, dawkowania i sposobu użycia oraz receptury teoretycznej.
Po ustaleniu powyższych założeń przechodzimy do konkretów. Badamy i zamawiamy potrzebne surowce, stanowiące składniki produktu. Zdobyte surowce poddawane są próbom organoleptycznym w celu uzyskania najlepszej kompozycji smakowo-zapachowej produktu oraz próbom technologiczno-optymalizującym recepturę. Następnie, wykonywane są próby wytwarzania sprawdzające możliwości wdrożenia produktu z określonymi parametrami i opakowaniu do skali produkcyjnej, a także badania przechowalnicze, określające okres przydatności do spożycia.
Ostatnim etapem jest przygotowanie specyfikacji produktu i danych do jego etykiety, by finalnie mógł nastąpić transfer receptury i technologii na produkcję.
Kontrola jakości:
Kontrola jakości naszych produktów to niezwykle istotny element. Odbywa się ona na kilku etapach:
- Kontrola jakości surowców fizyko-chemiczna i mikrobiologiczna.
- Weryfikacja wymaganej dokumentacji i certyfikatów opakowań.
- Sprawdzenie zgodności etykiety z zaakceptowanym wzorem.
- Zwolnienie do produkcji surowców, opakowań i etykiet.
- Kontrola produktu wg specyfikacji i próby wzorcowej.
- Zwolnienie wyrobu gotowego do sprzedaży.
Warto zaznaczyć, że wszystkie produkty Activlab spełniają przepisy prawa żywnościowego UE, w tym:
- Dyrektywa 2002/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 10 czerwca 2002 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do suplementów żywnościowych;
- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności;
- Rozporządzenie Komisji (WE) nr 2073/2005 z dnia 15 listopada 2005 r. w sprawie kryteriów mikrobiologicznych dotyczących środków spożywczych;
- Rozporządzenie Komisji (WE) nr 1881/2006 z dnia 19 grudnia 2006 r. ustalające najwyższe dopuszczalne poziomy niektórych zanieczyszczeń w środkach spożywczych;
- Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Zdajemy sobie sprawę, że tytuł Lidera Innowacji w branży sportowej to duża odpowiedzialność, dlatego też każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby produkty wychodzące z naszych zakładów produkcyjnych spełniały najwyższą farmaceutyczną jakość.