Promocje
Mass Up Gainer 3500 g OUTLET
Mass Up Gainer 3500 g OUTLET
89,90 zł 79,90 zł
100% ISO Whey Clear Drink
100% ISO Whey Clear Drink
149,99 zł 109,90 zł
BOX Prezentowy DODA D'EAU
BOX Prezentowy DODA D'EAU
428,94 zł 389,99 zł
WPC 80 Lactose free
WPC 80 Lactose free
75,00 zł 69,99 zł
BOX DODA D'EAU + Luna EDP
BOX DODA D'EAU + Luna EDP
658,94 zł 526,99 zł
szt.
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep
857,94 zł 685,99 zł
szt.
Hot Sport Drink napój izotoniczny

Hot Sport Drink napój izotoniczny

Producent: Activlab
Cena: 28,90 zł
28.90 zł
zawiera 5.00% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
Rice Carbs

Rice Carbs

Producent: Activlab
Cena: 30,99 zł
30.99 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
CarboMax Węglowodany 1000 g

CarboMax Węglowodany 1000 g

Producent: Activlab
Cena: 22,99 zł
22.99 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej
CarboMax Węglowodany 3000 g

CarboMax Węglowodany 3000 g

Producent: Activlab
Cena: 62,89 zł
62.89 zł
zawiera 8.00% VAT, bez kosztów dostawy
zobacz więcej

Odżywki węglowodanowe typu carbo

Odżywki węglowodanego typu carbo są chętnie wykorzystywane zarówno przez osoby trenujące sporty wytrzymałościowe, w których czas ćwiczeń z reguły wynosi zdecydowanie więcej, aniżeli jedną godzinę oraz przez pasjonatów sportów siłowych i szybkościowo-siłowych, których jednostki treningowe nierzadko są bardzo intensywne, a co za tym wymagające dużej dostępności energii podczas podejmowanego wysiłku.

Składają się one z kilku rodzajów węglowodanów zmieszanych ze sobą. Jedne z nich uwalniają się szybciej, inne zdecydowanie wolniej. Odżywki carbo często są wzbogacone o różnego rodzaju witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najważniejsze z nich to te z grupy B, ponieważ mają największy wpływ na pracę mięśni oraz układu nerwowego.

Z czego składa się odżywka carbo?

Odżywka typu carbo, jak sama jej nazwa wskazuje, składa się głównie z węglowodanów, których absolutną podstawę stanowią maltodekstryny, a więc cukry złożone otrzymywane ze skrobi w procesie częściowej jej hydrolizy. Ze względu na swoją charakterystykę oraz właściwości fizykochemiczne, funkcjonalne, technologiczne i odżywcze, maltodekstryny mają szerokie zastosowanie w żywności i napojach funkcjonalnych, a także w żywieniu klinicznym, żywieniu sportowców i osób aktywnych fizycznie oraz odżywianiu niemowląt.

Przede wszystkim ulegają one błyskawicznemu rozkładowi do glukozy w przewodzie pokarmowym i w tej postaci są wchłaniane w jelicie cienkim, a następnie wykorzystywane przez organizm w rozmaitych celach, głównie jednak energetycznych. Oprócz maltodekstryny, w składzie odżywki węglowodanowej typu carbo znajdują się zazwyczaj również witaminy, składniki mineralne, barwniki, substancje słodzące, aromaty oraz niekiedy także aminokwasy takie jak tauryna czy glutamina, jednak ich całościowy udział w produkcie jest symboliczny.

Kiedy stosować odżywkę carbo?

Najlepszym możliwym okresem do optymalnego wykorzystania potencjału odżywki węglowodanowej typu carbo jest okres okołotreningowy, zwłaszcza w trakcie podejmowanej aktywności fizycznej i krótko po jej zakończeniu. Zalecenia dotyczące spożycia węglowodanów podczas ćwiczeń zależą niewątpliwie od czasu trwania wysiłku, jego intensywności, a także charakterystyki danej dyscypliny sportowej.

Carbo - odżywka węglowodanowa, różne smaki od Activlab

CARBOMAX marki Activlab to odpowiednio dobrana kompozycja węglowodanów z kompleksem witamin i składników mineralnych.  Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji węglowodanów powoduje szybkie uwolnienie glukozy do krwi, uzupełnia straty energii związane z intensywnym wysiłkiem fizycznym oraz dostarcza niezbędnych witamin i składników mineralnych.

Węglowodany w formie suplementów możemy spożywać również w formie izotoników, które wspomagają prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyczynia się ono do wysokiego poziomu energii podczas treningu, ale również wspomaga transport składników odżywczych. 

Jakie są zalety stosowania odżywek węglowodanowych?

Odżywki carbo uzupełniają utracony glikogen w mięśniach, dzięki czemu poprawia się ich siła i wytrzymałość. Węglowodany w formie suplementu są również bardzo przydatne i cenione w procesie budowania masy mięśniowej, kiedy ciężko jest pochłonąć optymalna ilość węglowodanów z pożywienia. Organizm wyposażony w odpowiednią ilość cukru jest w stanie wyprodukować więcej energii potrzebnej nie tylko przy intensywnej aktywności fizycznej, ale również do codziennego funkcjonowania i odpowiedniej pracy układu nerwowego. 

Węglowodany w formie suplementu są również wygodne do spożycia i łatwe oraz szybkie w przyrządzaniu. Wystarczy rozpuścić sproszkowany suplement w wodzie i stworzyć na jego bazie koktajl, który nasz organizm przyswoi szybko. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki płynnej formie nie zalega w żołądku i nie powoduje uczucia ciężkości, a składniki odżywcze są szybko wchłaniane. 

Dlaczego warto stosować suplementy węglowodanowe?

Carbo to przede wszystkim uzupełnienie składników odżywczych po treningu. Wspomaga to późniejszą regeneracje, która niemożliwa jest bez dostarczenia makroskładników na odpowiednim poziomie dostosowanym do indywidualnych parametrów każdego sportowca. Dobrze jest łączyć odżywki carbo z proteinowymi, szczególnie po treningu, kiedy nasz organizm potrzebuje wszystkich makroelementów do odbudowy zniszczonych struktur mięśniowych. 

Głównym powodem, dla którego warto stosować odżywki węglowodanowe jest ich przełożenie na poziom glikogenu w mięśniach, od którego zależy ich siła oraz wydajność. Węglowodany mają duży wpływ na zdolność koncentracji uwagi. Wspomagają pracę mózgu oraz układu nerwowego, dzięki czemu łatwiej jest się skupić. Dodatkowo odpowiednia ilość węglowodanów w pożywieniu oraz ta dostarczana za pośrednictwem płynnych suplementów znakomicie działa na zdolności zapamiętywania. 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (ORLEN Paczka) już od 299,99 zł.
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium