Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Produktów na stronie: 3

Beta-alanina - suplement diety przeznaczony dla sportowców

Beta-alanina jest jednym z aminokwasów, mających udział w budowie białek. Jednak w przeciwieństwie do innych aminokwasów występuje w konfiguracji beta i ciężko spotkać ją w składzie kompleksowych suplementów z aminokwasami.

Jest bardzo ceniona wśród osób uprawiających sporty ciężarowe, crossfit, sporty walki, a także kulturystów oraz osób, których celem jest zwiększenie masy mięśniowej. Sprawdza się zarówno w dyscyplinach o charakterze tlenowym, jak i beztlenowym, choć to właśnie w tym drugim przypadku cieszy się największą popularnością, ponieważ doskonale wpływa na wydolność organizmu.

Wpływ beta-alaniny na organizm

Bardzo ważną cechą beta-alaniny jest jej wpływ na budowę masy mięśniowej. Suplementacja tego aminokwasu pozwala zwiększyć w mięśniach poziom karnozyny – związku, który hamuje zmianę pH w wyniku tworzącego się w mięśniach kwasu mlekowego podczas intensywnego wysiłku. Przekłada się to na korzystną dla organizmu równowagę kwasowo-zasadową oraz zwiększoną efektywność ćwiczeń, wspierając pracę mięśni i podnosząc wydolność organizmu.

Beta-alanina eliminuje także podstawową przyczynę zmęczenia w trakcie wysiłku o bardzo wysokiej intensywności, co wpływa na lepszą kondycję mięśni. Badania potwierdzają że przyjmowanie beta-alaniny poprawia wydolność, wspiera efektywną budowę masy mięśniowej oraz zwiększa wytrzymałość. Pomaga także zapobiec sytuacjom, w których zakwaszone mięśnie odmawiają współpracy.

Warto zaznaczyć, że oprócz doskonałych właściwości treningowych, suplementacja beta-alaniny może również wpłynąć korzystnie na redukcję stresu, z którym ludzie zmagają się na co dzień. Regularne uzupełnianie diety o ten aminokwas wpływa korzystnie na osoby borykające się z PTSD czy napadami lękowymi.

Mrowienie po spożyciu beta-alaniny

Po spożyciu beta-alaniny przed treningiem, można poczuć delikatne mrowienie skóry. To dowód na to, że zwiększa się poziom karnozyny w mięśniach i są one gotowe podjąć wzmożony wysiłek. Dlatego warto stosować ten suplement przed treningiem i po ukończeniu ćwiczeń, by przyspieszyć regenerację mięśni.

Jeśli zatem zależy Ci na tym, by na treningu dać z siebie absolutnie wszystko, rozważ włączenie tego suplementu do swojej diety i zostań niepowstrzymany!

Produkty od marki ActivLab zawierające beta-alaninę

Świetną dawką beta-alaniny jest Black Wolf, w którym znajduje się odmierzona porcja odżywki. Idealnie sprawdzi się podczas wysokich wydatków energetycznych w trakcie intensywnych treningów. Podnosi wydolność sportowca, dzięki czemu możemy trenować dłużej i lepiej. 

Beta-alanina w tradycyjnej formie to suplement Kumite Ultra, który stosuje się przed treningiem dla polepszenia wydolności organizmu oraz lepszych efektów treningowych. Szczególne zastosowanie ma w sportach walki, w których zawodnicy muszą mieć bardzo dobrą wydolność oraz wytrzymałość. Mieszanka beta-alaniny, kreatyny i cytruliny pozwala osiągnąć wysokie wyniki. Suplement redukuje zmęczenie, zwiększa wytrzymałość mięśniową oraz poprawia ukrwienie organizmu. Wszystko to ma wpływ na polepszenie wydolności u sportowców. 

Suplement dostępny jest również w postaci kapsułek od marki ActivLab. Jest to szybki sposób na dostarczenie sobie dawki beta-alaniny, która wspomoże nas podczas ciężkiego i wyczerpującego treningu. Suplementacja pomoże nie tylko w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wydolności, ale również masy mięśniowej. 

Beta Alanine Xtra od ActivLab to produkt o wysokiej zawartości substancji. Skutecznie zmniejsza uczucie zmęczenia oraz pozwala w dobrej formie dokończyć trening. Przyspiesza również regenerację poprzez blokowanie wytwarzania kwasu mlekowego, który jest jednym z czynników powodujących ból po wykonanym treningu. Warto stosować odżywke bezpośrednio przed treningiem aby cieszyć się dobrą wydolnością i energią.

Efekty stosowania beta-alaniny

Beta-alanina to suplement, którego działanie zostało potwierdzone licznymi badaniami naukowymi. Cieszy się on ogromną popularnością wśród sportowców wyczynowych oraz tych, którzy trenują ciężko i intensywnie. Poprawia wytrzymałość mięśniową oraz ogólną wydolność organizmu, dzięki czemu jesteśmy w stanie trenować dłużej i intensywniej.

Jest to dobry wybór dla osób, które chcą powstrzymać proces katabolizmu po treningu oraz potrzebują dużej dawki siły i energii do wykonania intensywnej jednostki treningowej. Beta-alanina zapewnia wszystkie te profity, stosowana regularnie daje długofalowe efekty. 

Wpływ suplementacji na organizmy kobiet

W świecie sportu i aktywności fizycznej odpowiednie suplementy odgrywają kluczową rolę w osiąganiu lepszych wyników i szybszej regeneracji. Wśród nich, beta-alanina wyróżnia się jako suplement szczególnie korzystny dla kobiet aktywnych fizycznie.

Beta-alanina dla kobiet to świetny wybór, umożliwiający skuteczną regenerację. W jaki sposób? Beta-alanina, będąca aminokwasem, znana jest ze swojej zdolności do zwiększania poziomu karnozyny w mięśniach. Dla kobiet, które regularnie trenują, to szczególnie ważne, ponieważ wyższy poziom karnozyny wspomaga wytrzymałość mięśniową, redukuje zmęczenie i przyczynia się do lepszej wydajności podczas treningów. Suplementacja beta-alaniną dla kobiet wspiera równowagę mięśniową, co jest szczególnie ważne w przypadku intensywnych treningów, takich jak treningi wytrzymałościowe lub interwałowe.

Beta-alanina dla biegaczy

Wśród suplementów wybieranych przez biegaczy, beta-alanina zyskuje coraz większe uznanie. Dla biegaczy, zarówno tych amatorskich, jak i zaawansowanych, aminokwas oferuje szereg korzyści, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę wyników sportowych. Dzięki zdolności do zwiększania wydajności i wytrzymałości mięśniowej, możliwe jest szybsze wydłużanie czasu trwania sesji biegowych. Beta-alanina dla biegaczy, którzy często mierzą się z długotrwałym wysiłkiem, może być kluczem do osiągnięcia lepszych czasów i zwiększenia ogólnej wydolności organizmu. Odpowiednia suplementacja beta-alaniny po treningu skutecznie zmniejsza uczucie zmęczenia i przyspiesza regenerację.

Wysokiej jakości suplementy w sklepie Activlab

Zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem suplementów diety. Proponujemy nasze autorskie produkty, dzięki czemu kupisz u nas beta-alaninę w atrakcyjnej cenie!

Inni kupili również
Wszystkie nowości ZOBACZ WIĘCEJ
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana
Kosmetyki
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana

287,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-20%
BOX DODA D'EAU + Luna EDP
DODA D'EAU
BOX DODA D'EAU + Luna EDP

526,99 zł

658,94 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Sinodrial® HA Repairer
Iniekcje dostawowe
Sinodrial® HA Repairer

1 852,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Body
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Body

79,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
AKSYLLAB Prawilne Białko
AKSYLLAB
AKSYLLAB Prawilne Białko

84,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-9%
BOX Prezentowy DODA D'EAU
DODA D'EAU
BOX Prezentowy DODA D'EAU

389,99 zł

428,94 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
100% Whey Premium 2000 g
Red Line
100% Whey Premium 2000 g

189,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
RecoMed Protein
Activlab Pharma
RecoMed Protein

45,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Nowość
Isoactive izotonik funkcjonalny
Red Line
Isoactive izotonik funkcjonalny

1,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D’EAU Mega Sleep
DODA D'EAU
DODA D’EAU Mega Sleep

199,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
 DODA D'EAU Mega Probiotic
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Probiotic

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Anti-Aging
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Anti-Aging

49,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
100% Whey Premium 500 g
Białko WPC
100% Whey Premium 500 g

59,90 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
AKSYLLAB Ashwagandha
AKSYLLAB
AKSYLLAB Ashwagandha

29,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
AKSYLLAB Prawilne Białko Vege
AKSYLLAB
AKSYLLAB Prawilne Białko Vege

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Kolagen BEAUTY w proszku
Activlab Pharma
Kolagen BEAUTY w proszku

51,90 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium