Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Wybór trenera personalnego

Część z Was odkryła zapewne z lekkim niepokojem, że po wyjściu z domowej izolacji spodnie stały się trochę za ciasne, a T-shirt zbyt opięty. Na całe szczęście siłownie zostały ponownie otwarte! Jeżeli planujesz w szybki i efektywny sposób wrócić do formy, to zapewne rozważasz opcję treningu pod czujnym okiem trenera personalnego, ale czy zastanawiałeś się, czym warto się kierować przy jego wyborze? Nie podejmuj decyzji zbyt pochopnie - pamiętaj, że będziesz spędzać z nim kilka godzin tygodniowo!

Wybór trenera personalnego

Zastanów się nad swoimi oczekiwaniami

Każdy z nas jest inny – to, co dla jednej osoby będzie świetnym motywatorem do wysiłku, dla kogoś innego może okazać się zupełnie nieskuteczne. Zanim rozpoczniesz poszukiwania, postaraj się określić swoje oczekiwania względem trenera. Zastanów się, czy potrzebujesz kogoś, kto autorytarnie zmobilizuje Cię do ciągłego podkręcania śruby, czy raczej osoby, która będzie dbała o radosną, pełną pozytywnej energii atmosferę. Wolisz kogoś rozgadanego, kto sprawi, że treningi będą mijać błyskawicznie, czy preferujesz raczej skupienie się na ćwiczeniach w ciszy, a zbędna gadka szybko Cię drażni? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania wcześniej, wtedy znalezienie odpowiedniego trenera będzie znacznie prostsze.

Polecenia od znajomych

Rozpuść wici w swoim kręgu znajomych. Może się okazać, że ktoś da Ci namiar na sprawdzonego trenera, który będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak, żeby nie brać opinii znajomych za pewnik. Poświęć trochę czasu i dowiedz się, dlaczego polecają daną osobę i jakie były ich oczekiwania względem trenera. Zapytaj o metody pracy, szkolenia, certyfikaty, punktualność oraz inne ważne dla Ciebie cechy charakteru. Wszystkie te elementy będą istotne z punktu widzenia waszej ewentualnej współpracy.

Opinie w sieci

Kolejnym miejscem, do którego warto zajrzeć jest Internet, a w szczególności media społecznościowe. Większość trenerów posiada swoje konta na Facebooku czy Instagramie, na których dzielą się metamorfozami klientów, własnymi osiągnięciami sportowymi czy zajawkami. Przeglądając profil potencjalnego trenera może się okazać, że macie podobne zainteresowania, co sprawi, że znacznie szybciej nawiążecie nić porozumienia. W sieci znajdziesz też sporo opinii dotyczących poszczególnych trenerów, ale pamiętaj, żeby traktować je czysto poglądowo. Jak powszechnie wiadomo – w Internecie roi się od fake’owych kont.    

Ekipa z Twojej siłowni

Najprostszym, a w niektórych przypadkach również najskuteczniejszym, sposobem na znalezienie odpowiedniego trenera jest wycieczka na siłownię i dyskretne obserwowanie pracy poszczególnych trenerów. Wystarczy kilkuminutowa obserwacja, żeby przekonać się czy dany trener będzie Ci odpowiadał. Możesz również poprosić go o szybką radę w przerwie między klientami. Nawet krótka interakcja może pomóc Ci w podjęciu decyzji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium