Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Wszystko co musisz wiedzieć o białku WPC

Czym jest białko WPC?

Białko WPC (z ang. Whey Protein Concentrate) to koncentrat białka serwatkowego, który wchodzi w skład odżywek proteinowych stosowanych przez sportowców, kulturystów i osoby aktywne fizycznie. Jest to białko pochodzenia zwierzęcego, otrzymywane z serwatki, która jest produktem ubocznym powstającym w procesie produkcji sera. Obecnie procesy technologiczne umożliwiają wyizolowanie z serwatki białek serwatkowych – jest to możliwe dzięki procesowi ultrafiltracji, która pozwala oczyścić serwatkę z tłuszczu oraz laktozy.

białko WPC

Koncentrat białka serwatkowego charakteryzuje się wysoką wartością biologiczną oraz dużym udziałem aminokwasów egzogennych. Niewątpliwą zaletą koncentratów tego typu białek są bioaktywne komponenty, takie jak: laktoglobuliny(36%), alfa laktoalbuminy (20%),immunoglobuliny(10%), albumina serum krwi(5%), laktoferyna(4%), transferryna(4%), proetozopeptony(20%), laktoperoksydaza (1%). Uważa się, że spośród popularnych rodzajów białek serwatkowych (w tym także izolatu białka serwatkowego oraz hydrolizatu białka serwatkowego) to właśnie koncentrat białka serwatkowego ma najlepszy smak! Ze względu na jakość filtracji wyróżniamy kilka rodzajów WPC, takie jak: WPC34, WPC75, WPC80, czy WPC88. Liczby określają procentową zawartość białka w produkcie. Najlepiej sprzedającym się typem jest WPC80 z 80% udziałem białka.

 

Dlaczego warto wypróbować białko WPC?

Istnieje wiele korzyści ze spożywania białka, takie jak przyspieszony wzrost masy mięśniowej, czy skrócony czas ich regeneracji. W przypadku WPC istotna jest także obecność ważnych składników odżywczych oraz niska zawartość tłuszczu i węglowodanów. Wszystko to sprawia, że WPC jest doskonałą opcją dla każdego, kto jest na diecie (i dąży do redukcji tkanki tłuszczowej), czy też chce zbudować beztłuszczową masę mięśniową bez nadprogramowych kalorii.

Co ciekawe, wiele badań naukowych potwierdza korzystne działanie białka serwatkowego w odniesieniu do osób aktywnych fizycznie. Jedno z badań z udziałem 192 sportowców wykazało, iż przyjmowanie koncentratu białka serwatkowego doprowadziło do wzrostu beztłuszczowej masy ciała i siły mięśniowej (1).

Podsumowując – bogaty w BCAA (aminokwasy rozgałęzione) oraz glutaminę, koncentrat białka serwatkowego jest doskonałym wyborem dla osób pragnących zbudować/utrzymać masę mięśniową lub zregenerować siły po treningu.

 

[products=1528,1484]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium