Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Uruchom lawinę dobrych nawyków

Wiosna to wspaniały czas na zmiany. Przyroda budzi się do życia, dzień jest dłuższy i mamy po prostu więcej energii - również tej na podejmowanie nowych wyzwań. Warto ten okres wykorzystać, aby uruchomić falę dobrych nawyków! Poniżej znajdziesz listę 10 nawyków, które warto wprowadzić do codziennej rutyny. Wybierz z nich te, które Twoim zdaniem najbardziej pasują do Ciebie i Twojego stylu życia. Powodzenia!

 Dobre nawyki

  1. Zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z cytryną

Picie szklanki ciepłej wody z cytryną na czczo jest jednym z lepszych nawyków, który możesz u siebie wypracować. Cytryna jest nie tylko naturalnym źródłem witaminy C, ale również posiada wiele innych właściwości – pomaga w trawieniu, eliminuje uczucie głodu, nawadnia organizm oraz wspiera system odpornościowy. Z biegiem czasu zobaczysz, że wprowadzając ten nawyk w życie pomożesz swojemu organizmowi utrzymać prawidłową wagę i otrzymasz ogromny zastrzyk energetyczny już z samego rana!

  1. Postaraj się pić około 2 litrów wody dziennie

Taka ilość płynów sprawi, że organizm będzie dobrze nawodniony, a także poprawi się Twoje zdrowie, cera i samopoczucie. Unikniesz uczucia zmęczenia i bólu głowy.

  1. Jedz zdrowo

W czasach gdy jesteśmy przeciążeni pracą i domowymi obowiązkami trudno znaleźć chwilę na przygotowanie zdrowego posiłku, jednak jest to nawyk który opłaca się wprowadzić do dziennej rutyny. Planując posiłki w domu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale również będziesz mieć kontrole nad jakością i ilością produktów które spożywasz.

  1. Postaw na ruch

Nie mówimy tutaj o ciężkich treningach czy bieganiu długodystansowym, ale lekkich ćwiczeniach wykonywanych konsekwentnie każdego dnia. Wystarczy 30-minutowy spacer, poranne rozciąganie czy wieczorna joga, aby dotlenić organizm i zwiększyć ilość endorfin w ciele.

  1. Włącz tryb offline

Na godzinę przed snem i godzinę po wstaniu nie używaj telefonu, tabletu czy komputera. Zrób sobie detoks od tych urządzeń a zobaczysz, że jakość Twojego snu ulegnie znaczącej poprawie. Staraj się unikać zabierania telefonu do sypialni - niech będzie to tylko Twoje miejsce, przeznaczone wyłącznie na relaks i odpoczynek.

  1. Znajdź czas na dobrą książkę

Nie ważne czy wolisz gazetę czy książkę znajdź czas na to, aby przeczytać chociaż kilka stron dziennie. Wspieranie umysłu jest niezwykle istotne, dlatego warto zadbać także o ten aspekt naszego życia.

  1. Medytuj

Medytacja wspiera Twoje ciało i koncentrację. Zacznij małymi krokami - medytuj przez 2 minuty dziennie i daj sobie czas na samoobserwację. Jak tylko wyrobisz sobie nawyk regularnego medytowania zacznij wydłużać ten czas do 5-10 minut dziennie. To działa!

  1. Myśl pozytywnie

Pozytywne myślenie wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie, ale również na Twoje zdrowie. Dzięki pozytywnemu nastawieniu łatwiej przezwyciężysz trudności i chętniej podejmiesz się nowych wyzwań.

  1. Sporządź listę zadań do zrobienia

Lista zadań do zrobienie pomoże Ci w ustanowieniu dziennych priorytetów, dzięki czemu uwolnisz się od niepotrzebnego stresu i łatwiej wywiążesz się ze swoich zobowiązań. Możesz użyć w tym celu telefonu, planera, kalendarza czy zwykłej kartki papieru - ważne byś robił/a to codziennie.

  1. Zadbaj o sen

Odpoczynek jest niezwykle istotny dla Twojego zdrowia, produktywności i ogólnego samopoczucia. Postaraj się wysypiać przez minimum 7 godzin dziennie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium