Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Trening osób dojrzałych

Wedle popularnej i uniwersalnej filozofii – w zdrowym ciele zdrowy duch! Czasami jednak przychodzi taki okres w życiu, kiedy dbałość o regularną aktywność fizyczną schodzi na dalszy plan. Powody mogą być bardzo różne, u niektórych są to pierwsze poważne problemy zdrowotne, u innych będzie to przekonanie, że siłownia jest miejscem dla młodych i w pewnym wieku należy sobie ją po prostu odpuścić. Nic bardziej mylnego!

Trening osób dojrzałych

Kiedy, jak nie teraz?

Niezależnie od tego jaki poziom codziennej aktywności udawało nam się utrzymywać na co dzień, gdy wkraczamy w jesień życia, ruch staje się kluczowym elementem pozwalającym zachować zdrowie na długie lata. Badacze niebieskich stref (czyli miejsc na ziemi, w których ludzie żyją najdłużej) podkreślają, iż regularna aktywność fizyczna jest jednym z głównych powodów, który sprawia, że wielu mieszkańcom tych rejonów udaje się przekroczyć magiczną granicę 100 lat. Ruch ma dobroczynny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł.

Nordic walking? Jest tyle innych opcji.

Wielu osobom ćwiczenia dla ludzi po 60. kojarzą się przede wszystkim z charakterystycznymi kijkami do nordic walkingu, Jest to bardzo popularna forma aktywności, która przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie praktykują ją ludzie w każdym wieku. Jednak spacer z kijkami to tylko jedna z wielu możliwych opcji! Tenis, zumba, aqua aerobik, joga czy chociażby pilates – wszystkie te aktywności przyniosą nie tylko korzyści zdrowotne, ale również porządną dawkę pozytywnej energii. Coraz więcej klubów ma w swojej ofercie zajęcia przygotowane z myślą o osobach dojrzałych. Nie obawiaj się, wypróbuj kilka opcji, a na pewno trafisz na coś, co będzie odpowiadało Twojemu temperamentowi.

Siłownia dla wszystkich

Zawsze to podkreślamy: nie istnieje żadna magiczna granica wiekowa, po przekroczeniu której nie wypada już chodzić na siłownię albo na dowolne zajęcia ruchowe. Trening w klubie jest dla wszystkich. Jeżeli obawiasz się wizyty w lokalnej siłowni, to zacznij od ćwiczeń na świeżym powietrzu. Siłownie zewnętrzne to świetny sposób na solidną dawkę ruchu. Urządzenia mają zawsze rozrysowane poszczególne partie mięśni, które angażują, wraz z krótką instrukcją użytkowania. Jeżeli chcesz spróbować treningów w klubie, to polecamy współpracę z trenerem personalnym, który pomoże dobrać odpowiednie ćwiczenia i upewni się, że nie nadwyrężysz się, co jest szczególne istotne na początku Twojej przygody albo po powrocie po dłuższej przerwie.

Kilka zasad

Zanim rozpoczniesz ćwiczenia zawsze pamiętaj o rozgrzewce! Jeżeli zmagasz się z problemami zdrowotnymi, zacznij od wizyty u specjalisty, który doradzi jaka forma ruchu będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Daj swojemu ciału trochę czasu na dostosowanie się do nowej aktywności i nie zniechęcaj się, jeżeli efekty nie będą tak szybkie jak oczekiwałeś. Cierpliwie zmierzaj do swoich treningowych celów, a jako cel nadrzędny postaw sobie lepsze samopoczucie.

Codzienna dawka inspiracji

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej mobilizacji do ćwiczeń to polecamy zapoznać się instagramowym profilem Wojciecha Węcławowicza (@fit_oldboy). Ten 66-latek jest żywym dowodem na to, że sportowa sylwetka jest możliwa do osiągnięcia w każdym wieku, a wiek to tylko dwie cyferki. Szacun!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium