Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Trening łydek dla każdego

Trening łydek jest często pomijany. Dzieje się tak z kilku względów. Po pierwsze jest to bardzo oporna partia, która wymaga właściwego podejścia. Większość ludzi wychodzi z założenia, że skoro nie widać efektów pracy nie ma sensu poświęcać im czasu. Jest to błąd, ponieważ aby ciało rozwijało się prawidłowo należy trenować je równomiernie

trening łydek

Oto kilka bardzo ćwiczeń, które musimy wykonywać aby trening łydek stał się dla nas efektywny i pozwolił tej grupie się rozwijać.

  • Ośle wspięcia

Ośle wspięcia na palce to bardzo dobre ćwiczenie. Polega ono na wspinaniu się na palce, lecz w nieco odmiennej pozycji. Pozycja ta wygląda tak: stajemy na podwyższeniu tak aby stopy znajdowały się na nich wyłącznie na śródstopiu. Następnie zginamy się w stawie biodrowym. Dłońmi opieramy się na przykład o ścianę. Plecy trzymamy proste, mięśnie napięte. Na dolnym odcinku pleców kładziemy sobie jakieś obciążenie. Arnold preferował aby siadał na nim partner treningowy. Sam ruch polega na tym, aby wspiąć się maksymalnie na place, a następnie po krótkim zatrzymaniu ruchu opuścić się jak najniżej. Pięty powinny znaleźć się poniżej linii palców.

  • Wspięcia na palce stojąc

Tu stoimy wyprostowani. Ruch oraz jego założenie jest jednak dokładnie takie samo. Ćwiczenie warto wykonywać przy użyciu suwnicy Smitha. Pozwala ona na trening z dużym obciążeniem przy zachowaniu pełnej stabilności. Dzięki podłożeniu pod stopy stepu możemy zyskać większy zakres ruchu. Zakres ten stanowi bardzo ważny element zapewniający efektywność naszego treningu.

  • Wspięcia na palce siedząc

Maszyny mogą okazać się niezbędne w wielu treningach. Tak jest i w wypadku treningu łydek. W celu wykonania wspięć na palce siedząc możemy wykorzystać ławeczkę oraz wolny ciężar lub gotową maszynę. Maszyna pozwala na łatwiejszy dobór obciążenia. Jest także zdecydowanie bardziej wygodna.

Te trzy ćwiczenia w zupełności wystarczą do pełnego i efektywnego treningu łydek. 

Efektywny trening łydek to przynajmniej 3 ćwiczenia wykonywane w 4 seriach w zakresie powtórzeń 10-12 siłowo lub 20-50 wytrzymałościowo. Warto dodać je do treningu nóg.

[products=1341,1570,1387]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium