Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Suplementacja w trakcie treningu

Ponieważ intensywny trening oznacza dla organizmu wytężoną pracę, Twoje mięśnie wystawione są na ostrą próbę od samej rozgrzewki. Jeżeli trenujesz regularnie i dajesz z siebie wszystko, koniecznie rozważ suplementację w trakcie treningu. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom dostosowanym do Twoich preferencji i potrzeb, ułatwisz sobie osiągnięcie zamierzonych celów, zwiększysz komfort w trakcie ćwiczeń, podciągniesz efektywność treningu i umożliwisz szybszą regenerację.

Rodzaje preparatów

Wizyta na siłowni i praca z maszynami lub trening z obciążeniem w warunkach domowych wymagają odpowiedniego wsparcia dla mięśni. Podczas intensywej pracy siłowej, wydatek energetyczny rośnie, a mięśnie zużywają całe paliwo, jakie mają na podorędziu. Jeśli nie dostarczsz im wystarczającej ilości energii pochodzącej z łatwo dostępnych zasobów węglowodanowych, wydajność treningu spadnie, a regeneracja zajmie więcej czasu. Gdy natomiast nie zadbasz o właściwą podaż białek, a w szczególności aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie może sam wytworzyć, możesz zapomnieć o wymarzonych efektach.

Twoje ciało potrzebuje paliwa, żeby sprawnie funkcjonować i pozwolić Ci pokonać kolejne etapy treningowe, a Twoje włókna mięśniowe muszą mieć budulec do rozbudowy. Rolą suplementacji w trakcie treningu jest optymalizacja jego wydajności. Suplementy przeznaczone do stosowania podczas wysiłku fizycznego charakteryzuje lekkostrawność oraz dobra przyswajalność – ich zadaniem jest natychmiastowe działanie, bez obciążania żołądka.

  • Węglowodany – preparaty typu „carbo” służą zaspokojeniu podwyższonych potrzeb na energię. W trakcie solidnego treningu dostarczają świetnie przyswajalnych cukrów, które uzupełniają zasoby glikogenu w mięśniach (wielocukru niezbędnego dla ich funkcjonowania). Suplementy z tej grupy występują często w wygodnej formie płynów lub żeli, która ułatwia stosowanie w trakcie wysiłku. Przyjmowanie preparatów węglowodanowych podczas treningu warto rozważyć szczególnie, gdy nad sylwetką pracujesz regularnie, intensywnie i długo. Ubytki energetyczne będą wtedy łatwe do zauważenia, a korzyści płynące z przyjęcia suplementów w odpowiednim momencie poczujesz niemal natychmiast. Mięśnie odżywione łatwo dostępnym paliwem odwdzięczą się bardziej natężoną pracą, a Twój trening potrwa dłużej i będzie bardziej satysfakcjonujący.
  • Aminokwasy – podczas treningu mięśnie ulegają katabolizmowi, czyli rozpadowi. Praca nad masą i rzeźbą oznacza de facto „niszczenie” włókien mieśniowych na każdym treningu i ich odbudowę w fazie regeneracji potreningowej. By cały cykl przebiegał sprawnie, potrzebujesz opoczynku oraz odpowiedniego odżywienia mieśni i całego organizmu. Pełna regeneracja, która jest równie istotna w pracy nad sylwetką, co treningi, wymaga dostarczenia sobie zbilansowanych składników odżywczych, a w szczególności tych, które istotnie wpływają na rozbudowę włókien mięśniowych. BCAA (Branched Chain Amino Acids) to aminokwasy egzogenne o rozgałęzionych łańcuchach bocznych, które w ponad jednej trzeciej budują Twoje mięśnie. Leucyna, izoleucyna i walina zawarte w preparatach BCAA mają działanie antykataboliczne – ułatwiają regenerację, a także wpływają na zmniejszenie uczucia bólu po mocnym treningu. Z kolei aminokwasy EAA, do których należy 9 niezbędnych dla naszego fukncjonowania związków, odgrywają rolę w produkcji przeciwciał i transporcie składników odżywczych, a także odpowiadają za właściwy przebieg procesów biochemicznych. Ich równowaga w organizmie zapewnia Ci prawidłowe procesy wzrostowe tkanek, w tym tkanki mięśniowej. Z kolei niedobór któregokolwiek z niezbędnych kwasów egzogennych poskutuje zahamowaniem wzrostu masy mięśniowej. Kreatyna to aminokwasowy związek, który naturalnie występuje mięśniach szkieletowych i ścięgnach, i wpływa no rozbudowę włókien mięśniowych. Przyjmowanie kreatyny w trakcie wysiłku poskutkuje zmniejszeniem zakwaszenia organizmu po treningu, a także sprawniejszy rozrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Na koniec – tauryna, która wykazuje działanie antykataboliczne, usprawnia pracę serca i metabolizm tłuszczów, bierze udział w transporcie kreatyny, a także chroni wątrobę. Co istotne dla body buildera, tauryna pomaga w regenreacji mięśni – tkanka mięśniowa uszkodzona w trakcie wysiłku potrzebuje azotu, a tauryna – siarkowy aminokwas biogenny – stanowi jego podręczny magazyn. Tauryna stanowi częsty komponent boosterów energetycznych i wieloskładnikowych kompozycji przeznaczonych do budowy masy i rzeźby.
  • Elektrolity – odpowiedni poziom nawodnienia orgaznimu to dla Ciebie podstawa, niezależnie od tego czy właśnie trenujesz czy odpoczywasz. Jednak w trakcie treningu, wraz z wylewanym potem, pozbywasz się elektrolitów, bez których Twój układ nerwowy i mięśniowy nie mogą funkcjonować poprawnie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sobie sprawnej termoregulacji organizmu i właściwego poziomu elektrolitów przy pomocy specjalistycznych preparatów, szczególnie, gdy trenujesz mocno wysiłkowo, na słońcu, bądź w ciepłym pomieszczeniu.
  • Boostery energii – intensywny wysiłek prosi się o intensywne wsparcie. Gdy czujesz, że Twój organizm potrzebuje pomocy, by wskoczyć na kolejny bieg, rozejrzyj się za shotami, które w błyskawiczny sposób dodadzą Ci energii oraz witamin i aminokwasów, które zaprocentują w fazie regeneracji. Preparaty z tej grupy mają za zadanie wydłużyć czas treningu oraz pozwolić Ci podkręcić obroty. Często zawierają pobudzającą kofeinę, a także taurynę, BCAA oraz witaminy.

[products=1500,1359,1548]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium