Wyszukaj artykuł

Blog kategorie

Blog wpisy

Suplementacja w CrossFit

Trening pod kątem CrossFit różnią się od klasycznych treningów oporowych na siłowni. Szczególnie jeśli chodzi o intensywność oraz same ruchy (w tym pracę mięśni) przy dużej różnorodności ćwiczeń

Odżywki - od czego zacząć?

Wzmożona aktywność fizyczna oraz regularne treningi związane są ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wiele składników odżywczych. Dowiedz się jak komponować plan suplementacyjny.  

Promocje

Zestaw: Witalność
Zestaw: Witalność
123,98 zł 99,00 zł
szt.
Zestaw Run&Bike: Full zestaw na poprawę wyników
Zestaw Run&Bike: Full zestaw na poprawę wyników
106,97 zł 99,00 zł
szt.
5 x WPC 80 700g + BCAA Xtra INSTANT Cola 500g
5 x WPC 80 700g + BCAA Xtra INSTANT Cola 500g
289,00 zł 249,99 zł
De Luxe Whey 2000g + TestoActiv
De Luxe Whey 2000g + TestoActiv
203,00 zł 179,99 zł
3 x Green Śniadanie Białkowe 750g
3 x Green Śniadanie Białkowe 750g
116,25 zł 99,99 zł
szt.
Machine Man Burner + Vitamino
Machine Man Burner + Vitamino
118,00 zł 99,99 zł
Mass Up 2000g + BCAA 1000 XXL 120 tabs
Mass Up 2000g + BCAA 1000 XXL 120 tabs
78,00 zł 59,99 zł
Mass Up 3500g + Isoactive 630g
Mass Up 3500g + Isoactive 630g
84,00 zł 69,99 zł
Zestaw: Białko kreatyna
Zestaw: Białko kreatyna
118,00 zł 79,00 zł

Protein Breakfast - Sposób na pełnowartościowe śniadanie

0

Dobór właściwych składników na początek dnia

Na rynku istnieje wiele odżywek proteinowych, różniących się od siebie, tak jak i niemało produktów żywieniowych będących świetnym źródłem białka – jak wiadomo jest ono elementem budulcowym i kształtującym mięśnie pod kątem dalszego rozwoju. Nie tylko pod względem energetycznym śniadanie jest niemalże najistotniejszym posiłkiem dnia – po przebudzeniu zmagamy się z katabolizmem, a raczej jego efektami, wynikającymi z tak zwanej głodówki nocnej. W czasie snu organizm, w tym mięśnie, regenerują się najintensywniej – oczywiście można ograniczyć niekontrolowany, nadmierny rozpad tkanki mięśni na tle katabolicznym z pomocą odżywki proteinowej o wolnym czasie wchłaniania. Tym o to sposobem zmierzamy do sedna:

Jaka jest rola pierwszego posiłku i dlaczego proteiny są tak ważne?

Zaraz po przebudzeniu trzeba po prostu spożyć pełnowartościowy posiłek, aby z jednej strony pod kątem energetycznym zwiększyć jej poziom i zarazem odpowiedź hormonalno – anaboliczną, zaś z drugiej zahamować dalsze postępowanie katabolizmu nocnego prowadzącego do nadmiernego rozpadu włókien mięśniowych. Z tego właśnie względu niezmiernie istotnym czynnikiem jest czas – jak się domyślacie swoją rolę odgrywa tutaj kinetyka wchłaniania frakcji proteinowych, a tym samym BV (wartość biologiczna).

W składzie Breakfast Protein znajduje się bardzo dobrej jakości koncentrat białka serwatkowego (WPC) cechujący się bardzo dużą przyswajalnością, szybkim czasem wchłaniania oraz przystępnością pod kątem biologicznym – posiada również stosunkowo wysokie BV, bo aż 104. Wartość biologiczna jest wartością liczbową opisującą w jakim stopniu dana frakcja protein zostanie wykorzystana przez nasz organizm, między innymi na cele budulcowo-ochronne względem mięśni. Do tego wszystkiego warto zastosować jeszcze BCAA, mimo jego zawartości we frakcjach białkowych samej odżywki. Dlaczego? Otóż koncentrat (podobnie to izolatu) zaczyna być trawiony wewnątrz organizmu dopiero po czasie 30 minut, co też nie przekłada się na jego całkowite wchłonięcie / przyswojenie… Na to niestety trzeba poczekać jeszcze od 1,5 do nawet 2 godzin – nie oznacza to jednak, iż części białkowe nie są wykorzystywane w tym czasie. Wręcz przeciwnie – jest to wyłącznie czas całkowitego przyswojenia do wyczerpania „zapasu” wynikającego z dostarczenia elementu budulcowego z zewnątrz, w postaci odżywki proteinowej. BCAA będzie tutaj zabezpieczeniem właśnie z tego względu – organizm nie musi ich rozbijać na mniejsze części, a niemalże natychmiast mogą zalać falą nasze mięśnie, odżywiając je i pobudzając do wzrostu, przy jednoczesnym zadbaniu o trudną kwestię jaką jest de facto utrzymanie dodatniego bilansu azotowego. Zatem BCAA zaraz po przebudzeniu, a następnie Breakfast Protein jako zamiennik lub drobny dodatek do posiłku.

 

Śniadanie powinno zawierać wszelkie niezbędne dla różnorodnych procesów biochemicznych naszego organizmu elementy, zatem nie może w odżywce zabraknąć węglowodanów w postaci płatków ryżowych oraz owsianych. Dlaczego tak? Tutaj chodzi przede wszystkim o napędzenie przemiany materii i niejako aktywację aparatu insulinowego, a dokładniej jego podrażnienie, przy jednoczesnym dostarczeniu substancji energetycznych nieodzownych do rozruchu procesów fizycznych.

Energia musi być!

Węglowodany w takiej formie będą stopniowo się wchłaniać i odżywiać organizm zarówno w krótkim czasie, jak i pozostałe frakcje wchłaniać się będą dłużej, dzięki czemu mięśnie oraz całość naszych układów otrzymają regularne dostawy energetyczne.

Na początku dnia nie tylko energia czy anaboliczno-antykataboliczne elementy są istotne, ale również i pobudzenie od strony układu nerwowego w niektórych przypadkach. Regularne posiłki oraz zawarte w nich składniki efektywnie napędzą przemianę materii, zaś guarana znajdująca się w Breakfast Protein skutecznie pobudzi organizm oraz zapewni lepsza koncentrację i skupienie – szybciej damy radę się dobudzić, co z rana bywa ciężkie z uwagi na fakt, że osoby ćwiczące żyją średnio 2, a nawet 3 razy bardziej intensywnie od osób o niskiej / średniej aktywności fizycznej. Kompleks węglowodanów prostych i złożonych synergicznie współgrających i uzupełniających zarówno efekty, jak i czasy działania, to coś co jest nieocenioną pomocą z samego rana!

Nie wolno zapominać również o pierwiastkach niezbędnych na rozpoczęcie dnia – na pewno stosujecie kompleksy witaminowo – mineralne, jednakże odżywkę dodatkowo wzbogacono o magnez, który de facto nie tylko spełnia się roli regulatora skurczów mięśni dbając o ich optymalną pracę, ale również stanowi znakomite wsparcie dla samego ich rozwoju pod kątem procesów związanych z cząsteczką energetyczną ATP oraz suplementacją cykliczną środkami kreatynowymi.

 

Nie zapomniano też o walorach sensorycznych – czym byłby początek dnia bez świetnego smaku? Breakfast Protein występuje obecnie w pięciu rewelacyjnych i poprawiających nastrój smakach: kokos z wanilią, owoce leśne, truskawka, czekolada i jogurtowo wiśniowy. Jak widać każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

 

Protein Breakfast - Sposób na pełnowartościowe śniadanie

 

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier DHL) już od 250,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl