Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

PROGRAM TRENINGOWY SMOLOV JR. CZĘŚĆ 3

Więcej sprzętu niż talentu. Postawa, którą cechuje przerost formy nad treścią. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego programu, oraz uzupełnienia, w celu stworzenia kompletnego planu treningowego. Dobrze rozpisany Smolov Jr. realizuje oba założenia w całości. Jednak nawet najlepszy plan, z uzupełnieniem, wymaga odpowiedniej regeneracji i wyposażenia. Oczywiście w granicach rozsądku. Chociaż ciężko sobie wyobrazić, przy programie takim jak Smolov Jr. przerost formy nad treścią, to z doświadczenia wiem, że wszystko jest możliwe.

 Plan treningowy Smolov Jr.

Biorąc pod uwagę, że w budowaniu siły najważniejszy jest program treningowy, to równie istotny staje się treningowy sprzęt. Buty, opaski, taśmy, pas. Wszystko to w równym stopniu może decydować o sukcesie i porażce, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo. Buty, mogą być ciężarowe, mogą być na płaskiej podeszwie, w zależności od upodobań, mobilności i preferowanej techniki. Najważniejsze, żeby były stabilne. Używanie opasek na kolana, w celu utrzymania ciepła, oraz zwiększenia ogólnego komfortu psychicznego to pomysł dobry. Kombinowanie z rozmiarem i ubieranie opasek, przy pomocy folii, która w zamian za zbyt mały rozmiar odwdzięczy się dodatkowymi kilogramami, to pomysł zły. Przynajmniej w mojej opinii. Silny ma być zawodnik, nie opaska.

Taśmy na nadgarstki to sposób na uniknięcie przeciążeń i urazów. Widywałem zawodników, którzy taśm nie stosowali, nawet na zawodach, uznajmy jednak, że to wyjątek potwierdzający regułę, a taśmy to rzecz niezbędna. Oczywiście przeciążenia to nie najgorsza z możliwych kontuzji, ale zdecydowanie jedna z dłużej trwających, nie wspominając o innych urazach w obrębie stawu. Natomiast pas to zabezpieczenie przed kontuzjami i zwiększona stabilność, o ile tylko używany jest świadomie, a nie jako ozdoba.

Plan treningowy Smolov Jr.

W sprawach odżywiania bardziej, niż to co jesz, liczy się ile jesz.

Cukier krzepi! Przesadne dbanie o czystość i kaloryczność diety, skończyć się może brakiem efektów w postaci progresu siłowego. Plan treningowy, oparty o program Smolov Jr. jest na tyle intensywny, że można pozwolić sobie na więcej. Oczywiście, jak wszystko, z wyczuciem!

Równie ważna, w czasie ciężkich cykli treningowych, staje się, często pomijana z różnych powodów, suplementacja. Uzupełnianie niektórych składników, nie tylko wspomaga przyrost siły, czy rozbudowę tkanki mięśniowej, ale również poprawia regenerację i ogólne samopoczucie. Dodatkowo suplementy przeznaczone do stosowania bezpośrednio przed treningiem, zwiększają koncentracje, zaangażowanie oraz poziom agresji. To wszystko natomiast, oczywiście w pewnym stopniu, ma wpływ na osiągnięcie założonego celu.

Black Wolf

Wspomaganie farmakologiczne, czyli temat, którego nikt nie chce poruszać. W końcu nikt nie bierze, prawda? Nieprawda. Bezcelowe byłoby rozpisywanie cyklu, czy opis działania wybranych środków. Chciałbym tylko zauważyć, że rozpoczęcie programu Smolov Jr. wraz z rozpoczęciem cyklu to czysta głupota. Towar się rozkręci akurat w czasie trwania programu, co przełoży się na wzrost siły, co spowoduje, że wyliczone procenty stracą swoją wartość. Proste, ale nie zawsze oczywiste. Trening czyni mistrza. Chemia czyni cuda. Niestety nic nie zwalnia z myślenia. Zdrowia!

Radzio

Radzio Wu- rugbysta z wychowania, ciężarowiec z pasji, zawodnik trójboju siłowego, biały pas brazylijskiego jiu-jitsu, gruby grubas, trener, lekkie pióro, waga ciężka.

Odwiedź oficjalny profil Facebook-owy

Jeżeli masz jakiekolwiek, dodatkowe pytania bezpośrednio związane z planami treningowymi zapraszamy do kontaktu z Radkiem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium