Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Jakie suplementy dla biegacza wybrać?

suplementy dla biegacza

Jakie suplementy dla biegacza wybrać?

Jak powszechnie wiadomo, zarówno bieganie, jak i wiele innych dyscyplin o charakterze aerobowym wpływa korzystnie na obniżenie złego cholesterolu oraz poprawia profil lipidowy krwi. Badania naukowców potwierdzają, że treningi biegowe mają znaczny wpływ na wydłużenie żywotności niektórych komórek ludzkiego ciała. W dzisiejszych czasach bieganie jest coraz bardziej popularne, śmiało można je określić jako sport narodowy. Coraz więcej ludzi w każdym wieku, niezależnie od płci i kondycji próbuje swoich sił w tej dyscyplinie. 

Choć każdy biegacz – zarówno amator, jak i profesjonalista – może obejść się bez stosowania odżywek, w wielu przypadkach warto rozważyć prawidłową suplementację. Zawarte w preparatach składniki znacząco wspierają wydolność organizmu oraz stanowią sposób na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w o wiele krótszym czasie. W podjęciu decyzji, jakie suplementy dla biegaczy wybrać, pomoże Ci nasz sklep.

Jak powszechnie wiadomo, najlepszym źródłem witamin są świeże owoce i warzywa, jednak nie zawsze są one dostępne. Okres jesieni i zimy to czas, kiedy warto skorzystać z suplementów, ponieważ ciężko z dostępnością świeżych produktów pełnych witamin i wartości odżywczych. W naszej ofercie znaleźć można szereg suplementów, takich jak odżywki, izotoniki, spalacze tłuszczów i wiele innych, które pomogą w prawidłowym funkcjonowaniu. Ponadto sprawią, że organizm będzie odpowiednio odżywiony i nawodniony, co jest niezwykle istotne, szczególnie dla sportowca.

Suplementacja dla biegacza – czy warto i co warto stosować?

Jak już wcześniej wspomniano, bieganie jest jedną z bardziej eksploatujących ciało dyscyplin, dlatego odpowiednia dieta i suplementacja odgrywają bardzo ważną rolę. Na początku opłaca się zastanowić, co wybrać, aby było to z korzyścią dla ciała i duszy. Podchodząc do zagadnienia, jakie witaminy dla biegaczy są szczególnie wskazane, warto wiedzieć, że jednym z ważniejszych aspektów jest to, że suplementacja przy bieganiu ma uzupełniać normalną dietę, a nie ją zastąpić. Najczęściej powinno to być skoncentrowane źródło mikro i makroelementów lub innych substancji, które powodują efekt odżywczy i korzystanie wpływają na procesy fizjologiczne. 

Decydując się na suplementy, należy pamiętać, że przy ich wyborze niezwykle ważnie jest kierowanie się składem, jakością i renomą producenta. W naszej ofercie dostępne są wyłącznie produkty wysokiej jakości z odpowiednim składem, które uzupełnią straty witamin i elektrolitów, a także wspomogą regenerację powysiłkową, która jest bardzo istotna dla każdego biegacza. 

Jednym z głównych suplementów biegaczy powinny być napoje izotoniczne, których celem jest wyrównanie poziomu wody i elektrolitów, a także uzupełnienie niedoboru witamin utraconych podczas biegania. Taka forma pozwala dostarczyć energię organizmowi i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie. Napój ten w swoim składzie oprócz wody powinien zawierać węglowodany, elektrolity, do których zalicza się m.in. (sód, magnez, potas, wapń i inne), a zawartość węglowodanów powinna być w granicach 6-8%. W naszym sklepie dostępne są różnego rodzaju izotoniki, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających biegaczy.

Po co biegaczom kreatyna?

Kreatyna jest substancją, która naturalnie występuje w mięśniach i jest dostarczana do organizmu głównie przez spożywanie produktów mięsnych. Bierze ona udział w wytwarzaniu i przekazywaniu energii. Niedobór występuje u osób, które stosują dietę wegetariańską.  Kreatyna jest jedną z najpopularniejszych odżywek dostępnych na rynku. Istnieje szereg rzetelnych badań, które potwierdzają skuteczność w budowaniu masy i siły mięśniowej.

Bieganie a kreatyna to pojęcie, które budzi kontrowersje i odmienne zdania u różnych osób. Powszechnie wiadomo, że kreatyna stosowana jest głównie w sportach siłowych podczas budowania masy mięśniowej, jednak jak dowodzą badania, jako suplementacja biegacza ma spory wpływ i znaczenie przy chorobach kości lub stawów, a także przy skróceniu czasu rehabilitacji podczas kontuzji. 

Istnieją badania, podczas których zaobserwowano korzystny wpływ na regenerację powysiłkową, a także w okresie mocnych i długotrwałych treningów. Dlatego bardzo ważna jest rozważna suplementacja przy bieganiu. Należy odpowiednio dawkować kreatynę, aby nie nabyć dodatkowych kilogramów i nie doprowadzić do zatrzymania wody w organizmie. Bazując na badaniach, w przypadku biegaczy zaleca się niższe dawki kreatyny maksymalnie 3-4 g dziennie, najlepiej po treningu. To, co chcemy zaoferować w naszym sklepie, to kreatyna, która jest najwyższej jakości i która pozwoli zbudować silne mięśnie nóg i poprawiać wyniki w bieganiu.

Aminokwasy BCAA – potrzebne czy zbędne dla biegacza?

Aminokwasy BCAA to odżywki, których zadaniem jest dostarczanie biegaczom pełnowartościowych rozgałęzionych aminokwasów egzogennych. Stanowią zestawienie trzech kluczowych składników – leucyny, waliny i izoleucyny, które powinny być suplementowane z zewnątrz do naszego ciała. Nasz organizm nie jest zdolny do tego, by samodzielnie produkować aminokwasy BCAA, tak więc suplementacja wydaje się korzystnym rozwiązaniem. 

Aminokwasy rozgałęzione są odpowiedzialne za budowę mięśni, chronią przed katabolizmem oraz wspierają wysiłek fizyczny. Sprzyjają one budowie beztłuszczowej masie mięśniowej, a także wspomagają procesy regeneracji mięśni, które są niezwykle ważne dla każdego biegacza. Ponadto BCAA przyczynia się do występowania mniejszych zakwasów po treningu. 

BCAA przed czy po bieganiu to pytanie często zadawane przez biegaczy i ma wiele odpowiedzi. Wielu producentów zaleca stosowanie BCAA zarówno przed, jak i po treningu. Opcji jego stosowania jest wiele, a wszystko zależy od tego, jaki jest cel suplementacji.  Stosowanie BCAA przed bieganiem ma za zadanie odżywić mięśnie, dostarczyć niezbędnej energii oraz wspomóc wysiłek. Zażywane aminokwasy po bieganiu będą głównie przyspieszać proces regeneracji mięśni. Często biegacze wybierają kompromis i stosują BCAA w trakcie treningu i popijają wodą, co powoduje bieżące dostarczenie potrzebnych aminokwasów i jednoczesne nawodnienie organizmu.

Suplementacja – dobry pomysł dla każdego biegacza

Suplementy dla biegaczy to popularny sposób na wspomaganie wysiłku wytrzymałościowego. W dużej mierze z pewnością mogą pomóc poprawić swoje zdrowie i wyniki. Pozytywny wpływ na organizm został udowodniony przez wiele badań klinicznych, jednak należy pamiętać, aby mądrze wybierać odżywki dla biegaczy i nie opierać się jedynie na reklamach i działaniach marketingowych firm, które mogą okazać się zbędne. 

Przy wyborze suplementów, koniecznie należy kierować się ich składem i jakością, gdyż wtedy wiemy, że dostarczamy do naszego organizmu wyłącznie to, co najlepsze.  Odwiedzając nasz sklep, można mieć pewność, że są to sprawdzone, najwyższej jakości i renomowanych producentów produkty, które przyniosą każdemu biegaczowi korzyści zarówno te zdrowotne, jak i w postaci lepszych wyników.


Suplementacja może poprawić komfort naszego wysiłku, a z jej zalet korzystają wszyscy zawodowcy i zdecydowana większość amatorów.

[products=2613, 3115, 3135, 3217, 2895, 1350]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium