Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Jakie odżywki dla początkujących? – najlepsze odżywki na start

Jakie odżywki dla początkujących? – najlepsze odżywki na start

Początki na siłowni najczęściej idą w parze z silną motywacją do ćwiczeń, chęcią wysmuklenia i wyrzeźbienia sylwetki, a także jest to bez wątpienia okres, który można w efektywny sposób wykorzystać. Większość osób rozpoczynających swoją przygodę z siłownią zastanawia się, jakie witaminy wybrać, aby sobie pomóc. Suplementacja dla początkujących jest możliwa, jednak co ważne, powinna być przede wszystkim rozważna, a wtedy jednocześnie będzie efektywna. 

Suplement, jak sama nazwa wskazuje, stanowi jedynie uzupełnienie diety. Zarówno suplementy, jak i odżywki mają na celu pomóc organizmowi przyzwyczaić się do nowych warunków, jak m.in. wzmożony wysiłek na siłowni. Warto pamiętać, że na początku drogi, zanim zapadnie decyzja o dodatkowym wsparciu w postaci odżywek, warto zadbać o prawidłową, zbilansowaną i zróżnicowaną dietę, która będzie stanowiła klucz do sukcesu. Ponadto przed pierwszą suplementacją warto nabyć wiedzę, po jakie odżywki sięgnąć, które pomogą osiągnąć zamierzony cel, a także które pomogą uniknąć błędów często popełnianych przez nowicjuszy. 

Wbrew ogólnym opiniom i statystykom suplementy nie są najważniejszym czynnikiem, który bezpośrednio wpłynie na postępy związane z sylwetką czy procesem odchudzania. Spożywanie białka, węglowodanów i tłuszczy w odpowiedniej ilości dla osób początkujących nie jest trudne i w pełni zaspokoi potrzeby organizmu, jednak z upływem czasu, kiedy dieta i treningi stają się bardziej intensywne, organizm domagać się będzie większej ilości składników odżywczych i to odpowiedni moment na rozpoczęcie suplementacji dla początkujących.

Suplementacja dla początkujących – od czego zacząć?

Zmiana trybu życia, regularne treningi, dieta to sygnały do podjęcia kolejnego kroku w swej przygodzie z siłownią i wprowadzenia odżywek dla początkujących. Warto podkreślić, że wybór właściwych suplementów, które warto brać na początku, jest niezwykle ważny, a planowane zakupy obejmować powinny podstawowe i najbardziej potrzebne produkty. Co istotne, najlepsze suplementy diety to takie, które zostały starannie przebadane i dopuszczone do sprzedaży, one zapewnią bezpieczeństwo, a ich wynikiem będzie lepsze samopoczucie i osiągnięcie zamierzonych efektów. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele różnych odżywek, suplementów, a także różnego rodzaju żywność i napoje, które w zależności od potrzeb dostosowane są do każdego.

Jakie białko dla początkującego?

Początek ćwiczeń to jednocześnie moment, aby zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednią podaż białka. Badania potwierdziły, że białko jest odżywką, dzięki której w prosty i szybki sposób można dostarczyć niezbędnych składników do organizmu, aby go wzmocnić. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów białkowych, dlatego warto sięgnąć po te wysokiej jakości i szybko przyswajane przez organizm. Takie z całą pewnością ma do zaoferowania sklep Activlab. 

Preparaty wysokobiałkowe są jednym z najchętniej wybieranych suplementów i odżywek dla początkujących, ponieważ nie tylko wzmacniają, ale także wspierają wzrost i zachowanie masy mięśniowej, co jest ważnym aspektem u osób prowadzących aktywny tryb życia. Poza tym, białko sprzyja utrzymaniu zdrowej kondycji kości, które systematyczna eksploatacja (m.in. zarówno poprzez ćwiczenia, jak i zwykłe czynności dnia codziennego) doprowadza do stopniowego osłabienia. W naszej ofercie suplementacji znaleźć można różnego rodzaju odżywki białkowe, takie jak: białka roślinne, białko serwatkowe, batony proteinowe, białka smakowe. Bogaty i szeroki wybór z pewnością zadowoli nie tylko początkującego siłacza, ale jak tych bardziej zaawansowanych.

Suplementacja siłownia – kreatyna 

Osoby zaczynające swoją przygodę z treningiem siłowym, a także z innymi dyscyplinami sportowymi powinny zaopatrzyć się w kreatynę. To suplement, który warto brać. Według wielu opinii istnieje stwierdzenie, że to właśnie kreatyna jest królową suplementów i wielu to potwierdza. Jest to naturalna substancja występująca w ludzkim organizmie, wytwarzają ją ludzkie organy, takie jak m.in. wątroba, nerki oraz mózg. Jej głównym magazynem są mięśnie, w których magazynuje się ok. 98% zasobów kreatyny. 

Najbardziej popularną formą kreatyny, po którą zwykle sięgają osoby początkujące, ale również zaawansowane, jest monohydrat kreatyny. To szczegółowo przebadana i jedna z najprostszych form kreatyny, a także najbardziej korzystna pod względem ceny. Zwiększenie jej obecności w obiegu pozwala mięśniom pracować ciężej oraz zwiększa wytrzymałość, co z pewnością przekona każdego, kto rozpoczyna swoją przygodę z ćwiczeniami. 

Badania naukowe dowodzą, że przyjmowanie kreatyny nie tylko prowadzi do rozbudowania struktury mięśniowej, ale również wspomaga utratę podskórnej tkanki tłuszczowej, co zadowoli osoby chcące stracić zbędne kilogramy. Preparaty zawierające kreatynę można stosować podczas suplementacji odżywkami białkowymi lub aminokwasami BCAA. Wśród odżywek dla początkujących znaleźć można kreatynę wysokiej jakości Activlab, dostępną w rożnych smakach.

Suplementy, które warto brać – podstawowy poradnik

Jak wiadomo, zarówno suplementy diety, jak i odżywki sprzyjają regeneracji i zaspokajają zwielokrotnione zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Oprócz wyżej wymienionych odżywek, z pewności warto zadbać również o inne witaminy, których niedobór należy uzupełniać tym bardziej podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Trudne może być dostarczanie wraz z posiłkami wszystkich niezbędnych minerałów, a szczególnie trudne lub wręcz niemożliwe w przypadku osób aktywnie uprawiających sport. Dlatego warto zapotrzebowanie na witaminy i minerały zaspokajać nie tylko dietą, która jak wiadomo stanowi klucz do sukcesu, ale także przyjmując odpowiednie suplementy diety. 

Preparaty zawierające magnez, witaminę D3, K2, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 to podstawa, która jest zalecana każdej osobie aktywnej fizycznie, bez względu na to, jaka to aktywność fizyczna.  Podobnie jak odżywka białkowa i kreatyna substancje te można kupić w naszym sklepie. Polecane odżywki dla początkujących, których celem jest przede wszystkim zbudowanie masy, to na przykład odżywka węglowodanowo-białkowa. Charakteryzuje się obecnością w swym składzie białka, jak i węglowodanów (prostych i złożonych). Preparat ten ma za zadanie uzupełniać dietę w potrzebne kalorie. W skład takiego produktu najczęściej wchodzą węglowodany, które stanowią zazwyczaj 60-70% ich zawartości oraz białka w ilości 20-30%. Gainery mogą zostać wzbogacone dodatkowo o tłuszcze, aminokwasy, witaminy jak również wyciągi ziołowe. 

Jakie odżywki na początek? Do wyboru każdego suplementu należy podchodzić rozważnie i z głową, ponieważ jego nadużywanie może prowadzić do tego, iż niewykorzystane przez organizm węglowodany przekształcą się w tłuszcze i będą gromadzić się w organizmie. Oferta Activlab ma do zaoferowania wysokiej jakości gainery, które odpowiednio zażywane mogą przynieść zamierzone efekty.

 

Podsumowując, warto zapamiętać, że prawidłowo dobrana suplementacja jest nieodzownym elementem ćwiczeń, która pozwala osiągnąć zamierzone cele.

[products=3115, 2608, 3113, 2990]

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium