Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Jak zmotywować się do treningu po przerwie?

W przeciągu roku grozi nam co najmniej kilka „siłkowych kryzysów”. Święta, urlop, cięższy czas w pracy/domu, choroba – to właśnie wtedy wypadamy z rytmu. Z każdym kolejnym dniem coraz ciężej jest nam wrócić na dobre tory. Jak się zmotywować? Jak odzyskać wolę walki? Poznajcie nasze sposoby!

motywacja do treningu po przerwie

 Jak zmotywować się do ćwiczeń?

  1. Zacznij od prostych aktywności

Jeśli czujesz się przytłoczony/a wizją powrotu na siłownie, odkładasz ćwiczenia „na później”, zacznij od czegoś łatwiejszego! Lekki jogging, energiczny spacer, czy wyjście na basen, powinny sprawić, że zatęsknisz za zdrowym stylem życia.

  1. Czy tylko siłownia?

Zdrowie i sprawność fizyczna nie wiąże się jedynie z codziennym chodzeniem na siłownie. Sporty drużynowe (piłka nożna, siatkówka), jogging, jazda na rowerze lub na rolkach – te wszystkie aktywności mogą być wspaniałym uzupełnieniem czasu spędzanego wśród hantli.

  1. Kup sobie coś fajnego na zachętę

Nowy strój do ćwiczeń, buty, sprzęt, suplementy – to świeży start do nowego „ja”. Niby mała rzecz, a cieszy i motywuje do treningów! W końcu, skoro mamy coś nowego, to warto się z tym lub w tym pokazać.

  1. Przygotuj torbę na siłownie dzień wcześniej

Przed pójściem spać, zapakuj torbę na siłownię, i połóż ją w widocznym miejscu. Gdy już wstaniesz z łóżka, torba będzie na Ciebie czekała, więc wymówka „nie zdążyłem/am się przygotować” nie zadziała!

  1. Znajdź partnera do ćwiczeń

Dużo łatwiej jest nam wycofać się z treningu, kiedy musimy tłumaczyć się tylko przed samym sobą, natomiast kiedy już mamy partnera z którym ćwiczymy, sytuacja diametralnie się zmienia. Wspólne treningi to świetny sposób na zwiększenie motywacji, przestrzeganie rutyny i wzajemny pozytywny doping!

  1. Podejmij wyzwanie

Zrób plan treningowy na cały miesiąc i potraktuj go jako wyzwanie. Zapisz, w jakie dni chcesz trenować, ile czasu powinno Ci to zająć i jakie wyniki chcesz uzyskać. Po miesiącu wpadniesz w rutynę i takie wyzwania nie będą Ci już potrzebne.

  1. Uwolnij endorfiny

Czasami niepotrzebnie skupiamy się na tym, ile wysiłku musimy włożyć w trening, a niekoniecznie na jego wyniku. Ok, gdy ćwiczymy bywa ciężko, ale za to uczucie po treningu jest niesamowite! Dzięki uwalnianym podczas wysiłku fizycznego endorfinom poczujesz, że żyjesz!

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium