Blog kategorie
Blog wpisy
Dlaczego warto suplementować wapń?

W wieku dziecięcym wielu z nas było zachęcanych do jedzenia brokułów, mleka i ryb. Wynikało to z faktu, że wszystkie te produkty spożywcze są cennym źródłem naturalnego wapnia. Czy pierwiastek ten faktycznie jest tak istotny dla ludzkiego organizmu?

Top 5 odżywek na masę mięśniową - ranking gainerów i suplementów

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób angażuje się w różne formy aktywności fizycznej. Częściowo wynika to z potrzeby poprawy swojego zdrowia i kondycji, a często również z chęci zmiany wyglądu ciała. Osoby budujące mięśnie często zwracają uwagę na to, co jedzą i piją. Wiadomo bowiem, że właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tych celów.

Promocje
3x Isolero, mix smaków
3x Isolero, mix smaków
28,99 zł 14,97 zł
szt.
Witamina C 100%
Witamina C 100%
30,89 zł 13,99 zł
szt.
100% ISO Whey Clear Drink
100% ISO Whey Clear Drink
149,99 zł 109,90 zł
WPC 80 Lactose free
WPC 80 Lactose free
75,00 zł 60,00 zł
100% Whey Premium
100% Whey Premium
219,90 zł 159,90 zł

Jak długo powinno się stosować termogeniki i produkty odchudzające?

Termogeniki oraz produkty odchudzające to suplementy, które stymulują procesy spalania wysokoenergetycznych związków, czego efektem jest przyśpieszenie metabolizmu. Produkty tego typu wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpią one regularnej aktywności fizycznej oraz redukcji przyjmowanych w ciągu dnia kalorii. Czy stosując termogeniki powinno się pilnować czasu ich stosowania?

 

Redukcja masy

Skuteczna utrata zbędnych kilogramów powinna być procesem, który zakończymy w momencie osiągnięcia pożądanej wagi. Suplementacja termogenikami i produktami odchudzającmi powinna być zatem elementem etapu redukcji, który przy odpowiednim planowaniu i zaangażowaniu, nie powinien trwać w nieskończoność. Kluczem jest oczywiście odrobina konsekwencji, która pozwala utrzymać ustalony reżim. Warto z wyprzedzeniem zaplanować proces redukcji, określić optymalne tempo utraty kilogramów w ujęciu tygodniowym oraz wagę końcową. Pomoże to w łatwym monitorowaniu postępów i ewentualnych modyfikacjach planu. Odchudzanie stanowi dla organizmu wyzwanie, dlatego nie należy traktować go jako stałego trybu funkcjonowania.

 

Czas trwania suplementacji

Jak długo powinno się stosować termogeniki? Najprostsza odpowiedź to: to zależy. Istotny jest rodzaj i skład produktu, a także nasze cele. Przede wszystkim powinno się bezwzględnie stosować do zaleconego przez producenta dawkowania. Spożywanie większej ilości suplementu nie zwiększy jego efektywności, ani nie przyśpieszy procesu odchudzania. W przypadku termogeników o silnym działaniu, takich jak Thermo Shape HYDRO OFF marki Activlab, zaleca się by produkty te nie były stosowane dłużej niż 7 dni z rzędu. Suplementy o mniej intensywnym działaniu można przyjmować od kilku do kilkunastu tygodni, pamiętając o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej.

Składnikiem wielu produktów odchudzających jest kofeina, która należy do grupy substancji zwanych stymulantami. Substancje te wykazują działanie psychoaktywne, pobudzając ośrodkowy układ nerwowy. Warto pamiętać, że kofeina może uzależniać. Stosując suplementy zawierające kofeinę, należy ograniczyć spożywanie kawy oraz energetyków. 

[products=1587,2605]

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 149,99 zł.
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium