Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Jak długo powinno się stosować termogeniki i produkty odchudzające?

Termogeniki oraz produkty odchudzające to suplementy, które stymulują procesy spalania wysokoenergetycznych związków, czego efektem jest przyśpieszenie metabolizmu. Produkty tego typu wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać, że nie zastąpią one regularnej aktywności fizycznej oraz redukcji przyjmowanych w ciągu dnia kalorii. Czy stosując termogeniki powinno się pilnować czasu ich stosowania?

 

Redukcja masy

Skuteczna utrata zbędnych kilogramów powinna być procesem, który zakończymy w momencie osiągnięcia pożądanej wagi. Suplementacja termogenikami i produktami odchudzającmi powinna być zatem elementem etapu redukcji, który przy odpowiednim planowaniu i zaangażowaniu, nie powinien trwać w nieskończoność. Kluczem jest oczywiście odrobina konsekwencji, która pozwala utrzymać ustalony reżim. Warto z wyprzedzeniem zaplanować proces redukcji, określić optymalne tempo utraty kilogramów w ujęciu tygodniowym oraz wagę końcową. Pomoże to w łatwym monitorowaniu postępów i ewentualnych modyfikacjach planu. Odchudzanie stanowi dla organizmu wyzwanie, dlatego nie należy traktować go jako stałego trybu funkcjonowania.

 

Czas trwania suplementacji

Jak długo powinno się stosować termogeniki? Najprostsza odpowiedź to: to zależy. Istotny jest rodzaj i skład produktu, a także nasze cele. Przede wszystkim powinno się bezwzględnie stosować do zaleconego przez producenta dawkowania. Spożywanie większej ilości suplementu nie zwiększy jego efektywności, ani nie przyśpieszy procesu odchudzania. W przypadku termogeników o silnym działaniu, takich jak Thermo Shape HYDRO OFF marki Activlab, zaleca się by produkty te nie były stosowane dłużej niż 7 dni z rzędu. Suplementy o mniej intensywnym działaniu można przyjmować od kilku do kilkunastu tygodni, pamiętając o odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej.

Składnikiem wielu produktów odchudzających jest kofeina, która należy do grupy substancji zwanych stymulantami. Substancje te wykazują działanie psychoaktywne, pobudzając ośrodkowy układ nerwowy. Warto pamiętać, że kofeina może uzależniać. Stosując suplementy zawierające kofeinę, należy ograniczyć spożywanie kawy oraz energetyków. 

[products=1587,2605]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium