Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Jak długo należy stosować DAA?

Kilka słów o DAA

Kwas D-asparaginowy (DAA) jest aminokwasem endogennym niebiałkowym. Powstaje w reakcjach fizjologicznych, które mają miejsce w przysadce mózgowej, podwzgórzu oraz w jądrach.

DAA

Co ciekawe, wskazuje się również na możliwy wpływ DAA na podnoszenie libido. DAA w postaci soli kwasu asparaginowego jest silnym stymulatorem procesów aktywności seksualnej, wpływającym między innymi na produkcję plemników u mężczyzn. Do skutków jego działania w sferze seksualnej zaliczyć można:

  • zwiększenie libido;
  • podniesienie poziomu testosteronu;
  • polepszenie erekcji;
  • wydłużenie orgazmu (1).

Kwas D-asparaginowy kontroluje produkcję hormonów płciowych, a dzięki zaangażowaniu w produkcję i uwalnianie testosteronu, kwas ten sprzyja szybszemu rozwojowi masy mięśniowej. Z tego też powodu często pojawia się jako jeden ze składników suplementów dla sportowców oraz aktywnych fizycznie mężczyzn (w szczególności tych uprawiających sporty siłowe, szybkościowe i wydolnościowe).

 

Naukowo potwierdzona skuteczność

W jednym z badań przeprowadzonym na grupie 23 mężczyzn ocenione zostały skutki przyjmowania suplementów zawierających kwas D-asparaginowy przez okres 12 dni. Okazało się, że 20 na 23 mężczyzn przyjmujących kwas D-asparaginowy miało pod koniec badania średnio o 42% wyższy poziom testosteronu. Co ciekawe trzy dni po zaprzestaniu przyjmowania suplementu ich poziom testosteronu wciąż był wyższy średnio o 22% niż na początku badania (2).

Z kolei w innym badaniu przeprowadzonym w roku 2012 oceniane zostały skutki przyjmowania suplementów zawierających kwas D-asparaginowy przez okres dłuższy niż miesiąc. Naukowcy odkryli tutaj, że mężczyźni (w wieku 27-43 lat), którzy przyjmowali suplementy przez 90 dni, doświadczali 30-60% wzrostu testosteronu (3).

Stosowanie DAA

Janusz Ziółkowski (BodyBuilding Magazine Polska) zaleca przyjmowanie DAA jako anabolicznego boosteru testosteronu – w dni treningowe w dawce początkowo około 2,5 g (max. Do 4g) przed samym treningiem, a w dni bez treningu początkowo około 2,5g (max. Do 4g) z rana.

Cykl na anabolicznym boosterze testosteronu DAA powinien odbywać się w zakresie 4-12 tygodni. Po jego zakończeniu powinna z kolei nastąpić kilkutygodniowa przerwa, w zależności od tego ile trwał nasz cykl (4).

 

 

[products=1518]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium