Wyszukaj artykuł

Blog kategorie
Blog wpisy
Skuteczna suplementacja na zdrową skórę, włosy i paznokcie

Lśniące włosy, gładka i promienna skóra oraz mocne paznokcie to nie tylko atrybuty kobiecości, to również oznaki zdrowego organizmu. Zrównoważona dieta, jest oczywiście najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Często zdarza się jednak, że tempo życia, ilość spraw ciążących każdego dnia na Twojej głowie oraz stres sprawiają, że nie przestrzegamy zasad zbilansowanej diety. Twój organizm zaczyna cierpieć na niedobory ważnych witamin i minerałów. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po suplementy diety, które mogą w skuteczny sposób wzmocnić organizm.

Dieta redukcyjna dla wegetarian

Dieta wegetariańska jest bardzo często kojarzona z odchudzaniem i poprawą stanu zdrowia. Z artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas stosowania bezmięsnej diety aby uzyskać najlepsze efekty!

Czym jest saturacja i jak ją mierzyć?

O właściwym poziomie natlenienia krwi szeroko zaczęliśmy dyskutować dopiero przy okazji niebezpieczeństw związanych z pandemią koronawirusa. Kto z nas wcześniej interesował się tym, czym jest saturacja, do czego służy pulsoksymetr i jakie są normy natlenienia krwi? Tlen jest nam niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania, a badanie jego parametrów to jeden z kroków, jaki podejmują ratownicy medyczni, sprawdzając nasze czynności życiowe. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zarówno saturacji, jak i temu jak ją mierzyć w warunkach domowych.

Promocje
ELEMENTS Taurynian magnezu z P-5-P
ELEMENTS Taurynian magnezu z P-5-P
44,90 zł 31,99 zł
szt.
2 x Elektrolity Isoactive
2 x Elektrolity Isoactive
57,98 zł 54,98 zł
ELEMENTS Berberine
ELEMENTS Berberine
57,90 zł 39,00 zł
szt.
2 x Elektrolity Isoactive + BIDON
2 x Elektrolity Isoactive + BIDON
71,97 zł 62,99 zł
WPC 80 Lactose free
WPC 80 Lactose free
99,99 zł 75,00 zł
Tricreatine Malate
Tricreatine Malate
78,90 zł 64,99 zł
Witamina C 100%
Witamina C 100%
30,89 zł 13,99 zł
szt.

Jak długo należy stosować DAA?

Kilka słów o DAA

Kwas D-asparaginowy (DAA) jest aminokwasem endogennym niebiałkowym. Powstaje w reakcjach fizjologicznych, które mają miejsce w przysadce mózgowej, podwzgórzu oraz w jądrach.

DAA

Co ciekawe, wskazuje się również na możliwy wpływ DAA na podnoszenie libido. DAA w postaci soli kwasu asparaginowego jest silnym stymulatorem procesów aktywności seksualnej, wpływającym między innymi na produkcję plemników u mężczyzn. Do skutków jego działania w sferze seksualnej zaliczyć można:

  • zwiększenie libido;
  • podniesienie poziomu testosteronu;
  • polepszenie erekcji;
  • wydłużenie orgazmu (1).

Kwas D-asparaginowy kontroluje produkcję hormonów płciowych, a dzięki zaangażowaniu w produkcję i uwalnianie testosteronu, kwas ten sprzyja szybszemu rozwojowi masy mięśniowej. Z tego też powodu często pojawia się jako jeden ze składników suplementów dla sportowców oraz aktywnych fizycznie mężczyzn (w szczególności tych uprawiających sporty siłowe, szybkościowe i wydolnościowe).

 

Naukowo potwierdzona skuteczność

W jednym z badań przeprowadzonym na grupie 23 mężczyzn ocenione zostały skutki przyjmowania suplementów zawierających kwas D-asparaginowy przez okres 12 dni. Okazało się, że 20 na 23 mężczyzn przyjmujących kwas D-asparaginowy miało pod koniec badania średnio o 42% wyższy poziom testosteronu. Co ciekawe trzy dni po zaprzestaniu przyjmowania suplementu ich poziom testosteronu wciąż był wyższy średnio o 22% niż na początku badania (2).

Z kolei w innym badaniu przeprowadzonym w roku 2012 oceniane zostały skutki przyjmowania suplementów zawierających kwas D-asparaginowy przez okres dłuższy niż miesiąc. Naukowcy odkryli tutaj, że mężczyźni (w wieku 27-43 lat), którzy przyjmowali suplementy przez 90 dni, doświadczali 30-60% wzrostu testosteronu (3).

Stosowanie DAA

Janusz Ziółkowski (BodyBuilding Magazine Polska) zaleca przyjmowanie DAA jako anabolicznego boosteru testosteronu – w dni treningowe w dawce początkowo około 2,5 g (max. Do 4g) przed samym treningiem, a w dni bez treningu początkowo około 2,5g (max. Do 4g) z rana.

Cykl na anabolicznym boosterze testosteronu DAA powinien odbywać się w zakresie 4-12 tygodni. Po jego zakończeniu powinna z kolei nastąpić kilkutygodniowa przerwa, w zależności od tego ile trwał nasz cykl (4).

 

 

[products=1518]

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 99,00 zł.
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium