Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Gumy oporowe – 6 powodów, dla których warto włączyć je do treningu

Przystępna cena, wygoda w przechowywaniu (i transporcie), skuteczność (znacznie większa niż mogłoby się wydawać!), a także bezpieczeństwo – to tylko jedne z wielu zalet gum oporowych! Niezależnie od tego, czy jesteś na początku swojej drogi o lepszą sylwetkę, czy może jesteś już zaprawiony/a w boju – możesz osiągać coraz lepsze wyniki, wykorzystując zaledwie jedno narzędzie treningowe!

gumy do ćwiczeń

Poznaj 6 powodów, dla których gumy oporowe są odpowiednie właśnie dla Ciebie!

 1. PRZYSTĘPNA CENA

Jeśli zastanawiasz się nad zaopatrzeniem swojej domowej siłowni i nie możesz się zdecydować, czy kupić stojak na hantle, czy może gumy oporowe, zrób sobie i swojemu portfelowi przysługę i pomiń ciężarki (przynajmniej na początku!).

 

 1. ZAJMUJĄ BARDZO MAŁO MIEJCA

Dzięki temu, że gumy oporowe są elastyczne, zajmują mało miejsca i są wygodne w przechowywaniu i transporcie, wciśniesz je do każdej walizki. Jadąc na wakacje, nie musisz rezygnować z codziennych treningów (wykonasz je nawet na małej przestrzeni pokoju hotelowego).

 

 1. WYSTĘPUJĄ W KILKU FORMACH, DZIĘKI CZEMU MOŻNA DOSTOSOWAĆ JE DO AKTUALNYCH POTRZEB

Istnieje kilka rodzajów gum oporowych:

 • power bands – o zróżnicowanej szerokości i sporym oporze, które dedykowane są sportowcom (sprawdzają się zwłaszcza w kulturystyce czy crossficie)
 • mini bands – w formie pętli, stosowane w ogólnorozwojowych treningach wzmacniających, podczas zajęć fitness oraz rehabilitacji (fantastyczne do ćwiczeń pośladków oraz poprawy sylwetki)
 • taśmy pilates – lekkie i elastyczne gumy, które urozmaicą każde zajęcia fitness (doskonale sprawdzą się przy wykonywaniu ćwiczeń rozciągających czy relaksacyjnych)
 • expandery – wykorzystywane do ćwiczeń siłowych (głównie mięśni ramion, mięśni pleców, klatki piersiowej oraz nóg)
 • taśmy TRX – wytrzymałe pasy do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała. WAŻNE – nie są elastyczne.

 

 1. SPRAWDZĄ SIĘ ZARÓWNO DLA KOBIET, JAK I DLA MĘŻCZYZN

Gumy oporowe mają tak wiele zastosowań, że znajdą swoich sympatyków zarówno wśród osób, które marzą o płaskim brzuchu i jędrnych pośladkach, jak i o silnych ramionach i mocnych nogach.

 

 1. ĆWICZENIA Z NIMI SĄ BEZPIECZNE

 Gumy oporowe pozwalają na trening siłowy bez ryzyka upuszczenia ciężaru na stopę lub zmiażdżenia palców. To sprawia, że są idealne do ćwiczeń, gdy nie masz trenera personalnego lub partnera, który mógłby patrzeć na Twój trening z boku.

 

 1. MAJĄ POZYTYWNY WPŁYW NA KONDYCJĘ NASZEGO CIAŁA

Ćwiczenia z taśmami oporowymi poprawiają mobilność stawów, wzmacniając duże partie mięśniowe, jak i tzw. core naszego ciała, czyli mięśnie posturalne. Stanowią również fantastyczne wsparcie w trakcie rehabilitacji – pomagają szybciej wrócić do sprawności fizycznej po kontuzji (poprzez zwiększenie mobilności w stawie i wzmocnienie mięśni).

 

[products=2761]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium