Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Czy produkty energetyczne mogą stosować osoby niećwiczące?

Spadek energii po rodzinnym ucztowaniu i leniuchowaniu to stan, który często łapie nas w okresie między Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Nieliczni szczęśliwcy przedłużyli sobie odpoczynek o kolejny tydzień, ale cała reszta musiała zmierzyć się z nieuchronnym powrotem do codziennych obowiązków. Czy można jakoś wspomóc organizm w tym czasie?

 

Szybkie ładowanie baterii - jakie produkty energetyczne stosować?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których celem jest zwiększenie naszej energii. Jeżeli zastanawiasz się, czy są one przeznaczone również dla osób średnio i mało aktywnych, to odpowiedź brzmi – oczywiście! Głównym składnikiem tego rodzaju suplementów diety jest kofeina, która stanowi naturalny środek psychoaktywny, pobudzający ośrodkowy układ nerwowy do aktywności, zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Stosowanie odpowiednich dawek kofeiny pomaga zniwelować zmęczenie, polepszyć koncentrację oraz wydolność fizyczną organizmu, zwiększyć funkcje kognitywne, a co za tym idzie poprawić nasze ogólne samopoczucie. Produkty energetyczne są popularne wśród osób aktywnych fizycznie, ponieważ zwiększają efektywność treningu, poprawiają wydolność i wytrzymałość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, ażeby korzystać z nich również w sytuacjach wzmożonej pracy intelektualnej lub zwykłego spadku energii w ciągu dnia.

Kiedy stosować produkty energetyczne?

Najprostsza odpowiedź brzmi: wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Po nieprzespanej nocy, w trakcie wielogodzinnej i intensywnej pracy umysłowej, przed aktywnością fizyczną lub w każdej innej sytuacji, która wymaga skupienia, koncentracji i pracy na najwyższych obrotach. Suplementy energetyczne występują w postaci napojów, shotów, kapsułek czy batonów, co sprawia, że każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. Należy jednak pamiętać, że regularne spożywanie tego typu preparatów w zbyt dużych dawkach może powodować problemy ze snem oraz przyspieszenie pracy serca.  

 

[products=1472,13732603]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium