Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Czy odżywki węglowodanowo białkowe pomagają zwiększyć masę ciała?

Odżywki węglowodanowo białkowe dostępne są na rynku suplementów dla sportowców od bardzo wielu lat. Pomimo ich nieustającej popularności, wciąż znajdują się sceptycy, którzy zastanawiają się nad skutecznością tych suplementów, a część osób w obawie przed węglowodanami rezygnuje z tego typu produktów na rzecz odżywek białkowych. Czy słusznie?

 odżywki węglowodanowo białkowe

Skład i działanie

Odżywki zawierają w składzie węglowodany i białka w różnych proporcjach, przy czym węglowodany stanowią zazwyczaj około 80% produktu. Niektóre suplementy zawierają ponadto zestaw witamin, minerałów oraz kreatynę. Duża zawartość „węgli” zapewnia zastrzyk energetyczny w czasie wzmożonej aktywności fizycznej, zwiększając długość i intensywność treningu. Odżywki, inaczej zwane „gainerami”, pomagają podnieść efektywność treningów oraz zmniejszyć zmęczenie organizmu. Ich podstawowym zadaniem jest również przyspieszenie rozbudowy masy mięśniowej.

 

Efekty

Najlepsze efekty stosowania gainerów dostrzec mogą osoby o wątłej budowie ciała czyli tzw. ektomorficznym typie sylwetki (przyśpieszony metabolizm, niska masa ciała). Osoby posiadające endomorficzny typ sylwetki powinny zwracać szczególną uwagę na przyjmowane dawki, gdyż niewykorzystane węglowodany mogą przekształcić się u nich w tłuszcz. Regularne stosowanie odżywek węglowodanowo-białkowych powoduje przyrost masy mięśniowej oraz przyspieszenie procesów regeneracji organizmu dzięki optymalnej ilości dostarczanych białek, które to stanowią główny budulec mięśni. Trzeba jednak pamiętać, że od samego przyjmowania gainerów nie przybędzie Ci mięśni. Przed Tobą ciężka i sumienna praca na treningach!

 

Odpowiednie dawki

Przy ustalaniu odpowiedniej dawki przyjmowanych odżywek warto rozpocząć od analizy trybu życia, zapotrzebowania energetycznego oraz kaloryczności spożywanych posiłków. Jeżeli trenujesz regularnie kilka razy w tygodniu, a dodatkowo wykonywana przez Ciebie praca opiera się na wysiłku fizycznym, to Twoje zapotrzebowanie energetyczne będzie znacznie większe niż u osoby, która prowadzi siedzący tryb życia. Dobranie optymalnej ilości odżywki typu gainer jest bardzo istotne, gdyż zbyt duże dawki mogą przyczynić się do wzrostu tkanki tłuszczowej, a nie jest to przecież efekt, o który chodzi! Zbyt mała dawka również nie pozwoli osiągnąć oczekiwanych efektów, gdyż nie będzie w stanie zaspokoić zapotrzebowania energetycznego organizmu. Podsumowując: odżywki węglowodanowo-białkowe działają, ale wtedy, gdy przyjmowane są z głową i nie jako substytut treningu, ale jego najlepszy przyjaciel.

 

 

[products=2134,2705,1337]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium