Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Catering dietetyczny - czy warto?

Diety pudełkowe stały się w ostatnich latach prawdziwym hitem. Większość z nas ma wśród znajomych kogoś, kto próbował lub nadal korzysta z tego rodzaju usług. Na rynku, jak grzyby po deszczu, wyrosły dziesiątki firm oferujących diety pudełkowe dostosowane do wszelkich upodobań i wymagań klientów. Swoją własną ofertę cateringową przygotowały również znane postacie świata fitness, takie jak Ewa Chodakowska czy Anna Lewandowska. Czy diety pudełkowe rzeczywiście są rozwiązaniem idealnym?

 catering dietetyczny czy warto

Dostępność i wygoda

Niewątpliwą zaletą cateringów dietetycznych jest wygoda ich stosowania. Zamiast skrupulatnie planować menu na cały dzień, rano pod Twoje drzwi lub do pracy dowożony jest zestaw gotowych posiłków. Dla osób, które nie lubią, nie potrafią lub po prostu nie mają czasu gotować, jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeszcze kilka lat temu dostępność tego rodzaju usług ograniczała się głównie do dużych miast, takich jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. Obecnie znalezienie firmy oferującej diety pudełkowe w większości średnich i mniejszych miejscowości w kraju nie jest już problemem.

Cena i jakość cateringu dietetycznego

Oferty poszczególnych firm dosyć istotnie różnią się od siebie. W zależności od miasta, limitu kalorycznego oraz dostępnych wariantów diety, zakres cenowy za zestaw posiłków na jeden dzień waha się w przedziale od 35 zł do nawet 120 zł. Zróżnicowanie ofert dotyczy również jakości przygotowywanych posiłków oraz częstotliwości rotacji poszczególnych dań w menu. O satysfakcji klienta decydują oczywiście osobiste preferencje oraz wymagania względem smaku i jakości potraw. Ze względu na mnogość ofert warto jest poświęcić trochę czasu na przeglądniecie opinii i zasięgnięcie rady znajomych, którzy korzystali już z konkretnych firm.

Jaki jest Twój cel?

Diety pudełkowe najlepiej sprawdzają się wśród osób chcących zgubić zbędne kilogramy. Gotowe posiłki znacząco ułatwiają trzymanie się reżimu kalorycznego i ograniczają podjadanie pomiędzy posiłkami. Im niższy limit kaloryczny, tym niższa cena dziennego zestawu posiłków. Osoby intensywnie ćwiczące, których zapotrzebowanie na energię jest znacznie wyższe, mogą zorientować się, że diety pudełkowe mogą okazać się drogie i w związku z tym średnio opłacalne.

Rozwiązanie dla wszystkich? 

Cateringi dietetyczne nie są dla każdego. Jeżeli lubisz sam przygotowywać sobie posiłki, a Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi więcej niż 3000 kcal, to tego typu rozwiązanie raczej nie jest dla Ciebie. Jesteś wybredny i ciężko Ci dogodzić kulinarnie lub posiadasz długą listę produktów i składników, których nie lubisz albo nie możesz jeść? Dieta pudełkowa również się u Ciebie nie sprawdzi. Jeżeli natomiast szukasz łatwego i przyjemnego sposobu na zrzucenie kilku kilogramów, a Twój grafik pęka w szwach, to cateringi dietetyczne mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium