Wyszukaj artykuł

Blog kategorie
Blog wpisy
Skuteczna suplementacja na zdrową skórę, włosy i paznokcie

Lśniące włosy, gładka i promienna skóra oraz mocne paznokcie to nie tylko atrybuty kobiecości, to również oznaki zdrowego organizmu. Zrównoważona dieta, jest oczywiście najlepszym sposobem na zapewnienie odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Często zdarza się jednak, że tempo życia, ilość spraw ciążących każdego dnia na Twojej głowie oraz stres sprawiają, że nie przestrzegamy zasad zbilansowanej diety. Twój organizm zaczyna cierpieć na niedobory ważnych witamin i minerałów. Warto w takiej sytuacji sięgnąć po suplementy diety, które mogą w skuteczny sposób wzmocnić organizm.

Dieta redukcyjna dla wegetarian

Dieta wegetariańska jest bardzo często kojarzona z odchudzaniem i poprawą stanu zdrowia. Z artykułu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas stosowania bezmięsnej diety aby uzyskać najlepsze efekty!

Czym jest saturacja i jak ją mierzyć?

O właściwym poziomie natlenienia krwi szeroko zaczęliśmy dyskutować dopiero przy okazji niebezpieczeństw związanych z pandemią koronawirusa. Kto z nas wcześniej interesował się tym, czym jest saturacja, do czego służy pulsoksymetr i jakie są normy natlenienia krwi? Tlen jest nam niezbędny do życia i prawidłowego funkcjonowania, a badanie jego parametrów to jeden z kroków, jaki podejmują ratownicy medyczni, sprawdzając nasze czynności życiowe. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zarówno saturacji, jak i temu jak ją mierzyć w warunkach domowych.

Promocje
2 x Elektrolity Isoactive
2 x Elektrolity Isoactive
57,98 zł 54,98 zł
Tricreatine Malate
Tricreatine Malate
78,90 zł 64,99 zł
Witamina C 100%
Witamina C 100%
30,89 zł 13,99 zł
szt.
100% Whey Premium
100% Whey Premium
219,90 zł 159,90 zł
2 x Elektrolity Isoactive + BIDON
2 x Elektrolity Isoactive + BIDON
71,97 zł 62,99 zł
WPC 80 Lactose free
WPC 80 Lactose free
99,99 zł 75,00 zł

BCAA – kiedy przyjmować?

Zarówno dla sportowców-profesjonalistów, jak i miłośników codziennej aktywności fizycznej, aminokwasy rozgałęzione (BCAA) to oczywisty „must have”. Ponieważ organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie, muszą być dostarczane z zewnątrz – w diecie, a idąc dalej – w suplementach

BCAA

 

Suplementy BCAA

Suplementy BCAA zawierają niezbędne aminokwasy: leucynę, izoleucynę i walinę, zazwyczaj w stosunku 2: 1: 1. Leucyna, izoleucyna oraz walina spełniają szereg różnych funkcji w organizmie. Umożliwiają syntezę białek, regulują działanie insuliny, przeciwdziałają katabolizmowi, a także odbudowują tkankę mięśniową, która została zniszczona przy intensywnym treningu. Aminokwasy te, stanowią również energię dla mięśni, w przypadku braku odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych.

 

Stosowanie BCAA

Na podstawie dostępnym badań, środowisko naukowe nie jest zgodne, czy przyjmowanie BCAA przed, czy po treningu jest korzystniejsze. Posiłkując się tutaj konkretnymi przykładami, w badaniu opublikowanym w „International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism”1, naukowcy odkryli, iż uczestnicy, którzy stosowali BCAA przed treningiem szybciej się regenerowali, a zespół opóźnionego bólu mięśniowego przebiegał u nich o wiele łagodniej, w porównaniu do grupy przyjmującej placebo. Z kolei wyniki innych badań, opublikowanych w „The Journal of Nutrition”2 sugerowały, że u grupy uczestników przyjmujących BCAA po treningu, poziom syntezy białek mięśniowych (MPS) był wyższy, w godzinach następujących po treningu, w przeciwieństwie do grupy placebo.

Mając na uwadze rozbieżności na linii suplementacja – pożądany efekt, sugerowanym rozwiązaniem będzie przyjmowanie BCAA zarówno przed, jak i po treningu.

 

Korzyści ze stosowania BCAA

Do głównych korzyści, wynikających ze stosowanie BCAA zaliczyć możemy:

· Zmniejszenie uczucia zmęczenia w trakcie ćwiczeń;

· Ochronę mięśni i zmniejszenie ich bolesności po intensywnym treningu;

· Przyspieszenie budowy tkanek mięśniowych;

· Źródło energii podczas długotrwałych ćwiczeń;

· Wsparcie dla odporności.

 

W proszku, w formie gotowego napoju, a może w formie shota – jakie jest Wasze ulubione BCAA

[products=1500,1570,1472]

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Paczkomaty InPost) już od 99,00 zł.
Wersje językowe
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium