Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

BCAA XTRA – Złoty Środek?

BCAA XTRA od Activlab

Nadchodzi okres w którym każdy powinien pomyśleć nad polepszeniem definicji swoich mięśni lub nad ukazaniem ich, pozbywając się nagromadzonej warstwy tkanki tłuszczowej po ciężkiej pracy podczas cyklu masowego. Cele są indywidualne dla każdej osoby: jedni chcą pracować nadal nad masą mięśniową, inni wchodzą na redukcję tkanki tłuszczowej, a jeszcze innym marzy się rekompozycja będąca de facto trudnym zadaniem. Cele są różne, środki są różne, a jednak istnieją suplementy przydatne, a wręcz niezbędne zawsze. Do takich zaliczamy na przykład aminokwasy rozgałęzione. Trzeba zadbać oczywiście o najlepszą jakość środka. Firma Activlab zwracając uwagę na opinie, potrzeby oraz cele osób ciężko trenujących, wyprodukowała BCAA XTRA.

Środek ten jest skoncentrowanym źródłem aminokwasów rozgałęzionych. Do nich zaliczamy powszechnie stosowane: leucynę, walinę oraz izoleucynę. Aminokwasy te uzyskiwane są z najwyższej jakości białek złożonych do których zaliczamy na przykład: białka kazeinowe, serwatkowe oraz białka mięsne. Zaliczają się one do egzogennych, czyli takich, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować, więc musi je dostarczać za pomocą pożywienia lub suplementów. Każdy z nas chciałby zachować tkankę mięśniową pozbywając się jednocześnie tkanki tłuszczowej. Nie każdy jednak wie, że to właśnie trzy wymienione wcześniej składniki stanowią około 30-35% suchej masy mięśniowej człowieka, więc należy pamiętać, aby dostarczać je w optymalnych ilościach by nie dopuścić do jej redukowania. Ponadto mają one wpływ na utrzymanie fazy anabolicznej, czyli budującej poprzez utrzymywanie bilansu azotowego w stanie dodatnim. 

Dawka BCAA XTRA jest dobrana w taki sposób, iż podawana przed treningiem korzystnie wpływa na zwiększenie zapasów energetycznych, co korzystnie przekłada się na zwiększoną wydolność podczas treningów prowadząc do przyrostów siłowych oraz wytrzymałościowych przy systematycznej podaży. Zażywając aminokwasy BCAA firmy Activlab po treningu jesteśmy w stanie zahamować tak zwany katabolizm po wysiłkowy oraz błyskawicznie wejść w fazę anaboliczną dostarczając w szybkim tempie materiału budującego tkankę mięśniową. Ten sam suplement przyczynia się do skrócenia czasu regeneracji po dużym wysiłku fizycznym, zwiększając wytrzymałość ludzkiego organizmu.

Środek ten jest idealną opcją również podczas wysiłku fizycznego, aby zapoczątkować lub pogłębić anabolizm komórek mięśniowych, kiedy to są one najbardziej wrażliwe na działanie hormonu zwanego insuliną. Na regenerację wpływają bezpośrednio. Jak to się dzieje? Otóż krążą w naszej krwi, skąd są wchłaniane bezpośrednio do mięśni. Zbyt niska podaż jaka może wystąpić na drodze stosowania wyłącznie produktów żywnościowych zwiększa poziom tryptofanu w stanie wolnym. Owocuje to wzrostem poziomu serotoniny w organizmie będącej neuroprzekaźnikiem zmęczenia w naszym mózgu. BCAA działa zatem na centralny układ nerwowy oddalając od nas uczucie senności, czy zmęczenia po długotrwałym treningu.

Optymalne dawkowanie w dni treningowe wygląda następująco:

  • 10g przed treningiem.
  • 10g po treningu.
  • Dodatkowo można wspomóc się dawką połowiczną lub pełną podczas trwającego wysiłku.

Zaś w dni poświęcone regeneracji:

  • 10g przed posiłkiem (najlepiej zaraz po przebudzeniu, aby zahamować katabolizm).

Porcja BCAA XTRA jest dobrana w optymalnym stosunku 2:1:1 (leucyna, walina, izoleucyna), zawierając aż 5g aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach chemicznych.
 

Podczas redukowania tkanki tłuszczowej poziom glikogenu (cukru zapasowego) mięśniowego może być znacznie niższy. Kiedy trenujemy ciężko jego rezerwy mogą się wyczerpać. Nasza dieta nam nie wystarcza w zupełności, gdyż panuje w niej ujemny bilans kaloryczny. Z pomocą przychodzą nam aminokwasy BCAA. Optymalna dawka BCAA XTRA, to 10g na 250ml wody, co przy 500g opakowaniu jakie oferuje nam firma Activlab staje się kombinacją dość ekonomiczną. Dodatkowo suplement ten został wzbogacony o l-glutaminę.

Dodatek glutaminy znacznie polepsza wchłanianie innych aminokwasów, co potęguje nasze wyniki. Dodatkową zaletą, jest korzystny wkład tego aminokwasu na funkcjonowanie nerek. Dlaczego jest to ważnym elementem? Otóż praca nerek jest spowolniona i dodatkowo obciążona poprzez duże spożycie białka wynikające z diety sportowca.
 
Firma Activlab zadbała również o bodźce sensoryczne, a w szczególności o smak. Produkt dostępny jest w trzech smakach (cytrynowy, pomarańczowy, grejpfrutowy), które statystycznie są pozytywnie tolerowane przez większość ludzi. Smak poprawia nastawienie do zażywania suplementu oraz wprawia nas w podświadomie dobry nastrój przed treningiem. Produkt jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia powszechnych w przeciętnych suplementach tego typu grudek. Czasu pozostało jeszcze trochę, aby zaufać ekspertom Activlabu i wspomóc się w przygotowaniach do letniej formy.

Janusz Ziółkowski - Dietetyk

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium