Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Zwiększony cholesterol może powodować wiele groźnych dla organizmu chorób układu sercowo-naczyniowego. Jak zadbać o obniżenie cholesterolu? Kluczowa jest zbilansowana dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe i systematyczna aktywność fizyczna. W profilaktyce chorób krążenia przydatne są także suplementy, które możesz kupić w sklepie Activlab.

 

Dobry i zły cholesterol

Cholesterol to konglomerat lipoprotein. Możemy podzielić go na dwa typy. Pierwszy to LDL, który ma działanie niekorzystne, dlatego też niepochlebnie i zarazem słusznie określamy go jako zły cholesterol. Jest on odpowiedzialny za transport cholesterolu z wątroby do tkanek. Jego nadwyżka odkłada się w formie złogów w tętnicach. Z kolei HDL to dobry cholesterol. Jego zadaniem jest usuwanie cholesterolu ze ścian naczyń i innych frakcji lipidowych. Prawidłowy poziom cholesterolu we krwi jest jednym z wyznaczników dobrej kondycji organizmu. By go skontrolować, należy wykonać lipidogram. Pozwala on na sprawdzenie cholesterolu całkowitego, jego frakcji – HDL i LDL oraz trójglicerydów, czyli tłuszczów w innej formie. Dzięki temu badaniu można także wykryć hipercholesterolemię – zwiększone stężenie cholesterolu w osoczu.

Objawy zwiększonego cholesterolu

Występowanie cholesterolu LDL we krwi nie zwiastuje niczego złego, dopóki jego poziom nie przekroczy rekomendowanego poziomu. Dopiero kiedy jest go bardzo dużo, zaczyna powodować dolegliwości. Objawy wysokiego cholesterolu to m.in. kłopoty z koncentracją i pamięcią oraz żółte zgrubienia występujące najczęściej w okolicy powiek, pod piersiami, w ścięgnach nadgarstków i ścięgnie Achillesa.

Wysoki cholesterol objawia się także problemami z nogami. Pojawiają się skurcze łydek, bóle kończyn dolnych i zmęczenie towarzyszące z zasady nieforsującym spacerom. Może zmienić się także wygląd stóp. Ich skóra staje się naciągnięta i błyszcząca. Stopy są permanentnie zimne i blade.

Objawy zwiększonego cholesterolu to również nadwaga i otyłość. Sprzyja im niezbilansowana dieta i uboga aktywność fizyczna. To idealne warunki dla wzrostu złego cholesterolu.

Nadwyżka LDL powoduje także problemy z sercem. Może pojawiać się ból w klatce piersiowej oraz wrażenie ucisku i gniecenia za mostkiem promieniujące do szyi, żuchwy, ramion oraz nadbrzusza. Dolegliwości te są szczególnie dotkliwe podczas wzmożonego wysiłku, nadmiernego stresu lub jedzenia posiłku.

Skutki wysokiego cholesterolu

Odkładający się na ścianach tętnic LDL tworzy złogi, które są odpowiedzialne za sztywnienie i ścieśnianie naczyń, a to skutkuje miażdżycą. Szczególnie są na nią narażeni seniorzy cierpiący na cukrzycę. Kolejną groźną konsekwencją wysokiego cholesterolu jest choroba wieńcowa, która najczęściej dotyka osoby po czterdziestym roku życia. Sprzyjają jej także czynniki genetyczne, palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.

Jak obniżyć cholesterol?

By zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia, trzeba zadbać o obniżenie cholesterolu. Dla jego dobrego poziomu kluczowa jest aktywność fizyczna. Systematycznie uprawiany sport dostosowany do możliwości pacjenta ma pozytywny wpływ na zredukowanie poziomu LDL. Specjaliści rekomendują przynajmniej półgodzinną codzienną aktywność fizyczną.

Niezbędna jest również dobrze zbilansowana dieta. Zalecane jest ograniczenie żywności bogatej w tłuszcze trans i nasycone kwasy tłuszczowe. Pacjenci z podwyższonym cholesterolem powinni także ograniczyć w swoim jadłospisie węglowodany. Ze swojego codziennego menu warto wykluczyć batony, ciastka i inne słodycze, pełnotłusty nabiał, smalec, kiełbasy, żeberka i twarde margaryny. Nie wskazane są także fast foody i inne wysoko przetworzone produkty. Niezdrowe tłuszcze trzeba zastąpić nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które znajdują się w olejach roślinnych i miękkich margarynach. Przygotowując posiłki warto bazować na produktach bogatych w błonnik pokarmowy, który zmniejsza poziom LDL. Znajdziesz go w roślinach strączkowych, warzywach i owocach oraz pełnoziarnistych produktach zbożowych. Wsparciem dla odpowiedniej diety mogą być odpowiednie suplementy diety na cholesterol, które możesz kupić w sklepie Activlab.

Warto także wprowadzić do diety kwasy tłuszczowe omega-3, które wykazują działanie przeciwnowotworowe - zwłaszcza w przypadku raka prostaty, okrężnicy oraz piersi. Obniżają ryzyko zawałów serca oraz wspomagają leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Spowalniają one także procesy starzenia się komórek oraz zmniejszają stany zapalne w organizmie. Jeśli poszukujesz sprawdzonego suplementu diety obniżającego cholesterol, w naszym asortymencie znajdziesz preparat o wysokiej zawartości kwasów omega-3.

Suplement diety na obniżenie cholesterolu - co powinien zawierać?

Jeśli zmagasz się z zaburzeniami lipidowymi, suplement diety na cholesterol może okazać się pomocnym narzędziem w walce o zdrowie serca. Poniżej przedstawiamy kluczowe składniki, które często stanowią elementy składowe suplementów na cholesterol.

  • Sterole i stanole roślinne - Te naturalne substancje występujące w roślinach są w stanie blokować absorpcję cholesterolu w przewodzie pokarmowym, co prowadzi do obniżenia jego poziomu we krwi. Obecne w suplementach na cholesterol wykazują działanie podobne do niektórych leków przeciwdziałających wysokiemu cholesterolowi.
  • Kwasy tłuszczowe omega-3 - Są to zdrowe tłuszcze, które mogą pomóc obniżyć poziom trójglicerydów (inny typ tłuszczu w krwi), co przekłada się na mniejsze ryzyko rozwoju chorób serca. Znajdują się one w dużych ilościach w oleju rybim i siemieniu lnianym. W Activlab kupisz wysokiej jakości suplement diety obniżający cholesterol zawierający aż 330 mg EPA i 220 mg DHA w 1 kapsułce.
  • Czerwone drożdże ryżowe - W czerwonych drożdżach ryżowych występuje monakolina K, która działa podobnie do statyn, popularnych leków na cholesterol. Badania dowodzą, że może ona skutecznie obniżać poziom cholesterolu LDL.
  • Błonnik - głównie frakcja rozpuszczalna jest zdolna do związania cholesterolu w przewodzie pokarmowym i promowania jego wydalania z organizmu, co prowadzi do obniżenia jego poziomu we krwi. Mimo że błonnik łatwo można dostarczyć wraz z dietą, niektóre osoby będą musiały skorzystać z suplementu. Na cholesterol szczególnie korzystny wpływ będą miały preparaty do rozpuszczania w wodzie lub w kapsułach zawierających błonnik rozpuszczalny.
  • Koenzym Q10 - Ten antyoksydant naturalnie występujący w organizmie może być pomocny dla osób biorących statyny, ponieważ te leki mogą obniżać jego poziom w organizmie. Substancja ta może pomóc zapobiec niektórym skutkom ubocznym statyn, takim jak ból mięśni.
  • Sylimaryna (wyciąg z ostropestu plamistego) - Ta roślina jest znanym naturalnym środkiem ochrony wątroby, który może wspomagać prawidłowe metabolizowanie lipidów, w tym cholesterolu.
  • Bergamotka - Wyciąg z bergamotki jest stosowany jako suplement diety ze względu na jego potencjalne korzyści zdrowotne, w tym wpływ na poziom cholesterolu.
    Badania naukowe sugerują, że ekstrakt z bergamotki może pomóc obniżyć poziom cholesterolu LDL, a jednocześnie zwiększyć poziom cholesterolu HDL, czyli "dobrego" cholesterolu. Ekstrakt ten działa, hamując enzym (HMG-CoA reduktazę), który jest niezbędny do produkcji cholesterolu w organizmie. Działa to podobnie do statyn, leków często przepisywanych na wysoki poziom cholesterolu. Ekstrakt bergamotki jest jednym ze składników obniżającego cholesterol suplementu diety Elements Lipid Support.

Ważne jest, aby pamiętać, że choć suplementy na cholesterol mogą wspomóc utrzymanie zdrowego profilu lipidowego, nie zastąpią one zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej. Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Ciebie i nie wpłynie na inne leki, które przyjmujesz.

Suplementy na obniżenie cholesterolu w Activlab

Wśród preparatów dostępnych w Activlab znajdziesz LipiCholester EXTRA Activlab Pharma. Jest to suplement dedykowany osobom chcącym zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu, a także homocysteiny. Wskaźniki te są szczególnie istotne dla prawidłowej pracy układu krążenia i serca. LipiCholester zawiera ekstrakt z czerwonego ryżu, który pomaga utrzymać dobry poziom cholesterolu we krwi. Działanie to wspomagają sterole roślinne. Z kolei występujące w suplemencie witaminy: PP, B6, B12 oraz kwas foliowy wspierają prawidłowy metabolizm homocysteiny. Suplement LipiCholester należy przyjmować raz dziennie. Polecamy także nowy produkt Lipid Support, który bazuje na ekstrakcie z bergamotki. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałymi suplementami diety na cholesterol dostępnymi w naszej ofercie!

Inni kupili również
Wszystkie nowości ZOBACZ WIĘCEJ
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana
Kosmetyki
DODA D'EAU LUNA - woda perfumowana

287,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-20%
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep
DODA D'EAU
BOX DODA D'EAU + Luna EDP + Mega Sleep

685,99 zł

857,94 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Sinodrial® HA Repairer
Iniekcje dostawowe
Sinodrial® HA Repairer

1 852,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Body
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Body

79,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
-30%
AKSYLLAB Prawilne Białko
AKSYLLAB
AKSYLLAB Prawilne Białko

59,49 zł

84,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DOLATROX® hcc
Iniekcje dostawowe
DOLATROX® hcc

880,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
 DODA D'EAU Mega Probiotic
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Probiotic

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Skin
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Skin

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Kolagen Extra 300g
Activlab Pharma
Kolagen Extra 300g

59,90 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Elektrolity Isoactive
Red Line
Elektrolity Isoactive

28,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Nowość
Isoactive izotonik funkcjonalny
Red Line
Isoactive izotonik funkcjonalny

1,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Anti-Aging
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Anti-Aging

49,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Mood
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Mood

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
Zestaw BOX Liftingujący
Zestawy
Zestaw BOX Liftingujący

319,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D’EAU Mega Sleep
DODA D'EAU
DODA D’EAU Mega Sleep

199,00 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
DODA D'EAU Mega Colostrum
DODA D'EAU
DODA D'EAU Mega Colostrum

59,99 zł

5.0
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium