Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Suplementy dla fighterów–Kumite–przedtreningówka z którą nie będziesz chciał się rozstać!

Dzisiejszy tekst został poświęcony tematowi suplementu przedtreningowego sprawdzającego się idealnie zarówno w sportach walki, jak i sportach siłowych. Brak nadmiernej pompy mięśniowej, odpowiednie, długotrwale i równomierne pobudzenie, poprawa dotlenienia i odporności na stres – tego możesz oczekiwać po Kumite z linii Fight Club!

Kumite Fight Club

Cóż skrywa Kumtie?

Beta alanina – środek, którego przewlekłe stosowanie prowadzi do wzrostu poziomu karnozyny w mięśniu. Cóż to znaczy w praktyce? Podczas intensywnej pracy w środowisku mięśnia wytwarza się duża ilość jonów wodorowych, zakwaszających je (pech chciał, że najbardziej narażone są mięśnie poprzecznie prążkowane, czyli te z których zbudowana jest nasza muskulatura). Zakwaszone środowisko to, z punktu widzenia fizjologii, zachwianie wszelkich reakcji enzymatycznych mogących w mięśniu zachodzić, a z punktu widzenia sportowca – uczucie dyskomfortu, palenia mięśniowego i zmęczenia mięśnia. To nie wszystko – zakwaszone środowisko to pogorszona synteza PCr – fosfokreatyny, będącej podstawowym związkiem energetycznym wykorzystywanym w czasie jego pracy oraz upośledzeniem pozyskiwania energii w procesie glikolizy. Efekt? Spadek siły skurczu mięśnia, spadek komfortu treningu, zdecydowane wydłużenie czasu potrzebnego do „zebrania sił” przed kolejną serią/walką/ciosem.

Karnozyna to jeden z podstawowych buforów mięśniowych – przyspiesza alkalizację środowiska, a w efekcie podnosi możliwości wysiłkowe. Jest związkiem odpowiadającym za aż 40% zdolności buforowej mięśnia

Dlaczego więc beta alanina a nie „czysta” karnozyna? Ta druga jest di peptydem  złożonym z beta alaniny i l-histydyn i wymagającym rozłożenia do tych składowych. To beta alanina jest zazwyczaj czynnikiem limitującym, niedobory l-histydyny występują niezwykle rzadko. Przyjmowanie beta alaniny „odblokowuje” możliwość syntezy endogennej karnozyny.

Kumite Activlab

Kreatyna – najsilniejszy z dozwolonych w Polsce środków anabolicznych. Maksymalizuje produkcję ATP – jeden z podstawowych źródeł wysokoenergetycznych wykorzystywanych w pracy mięśnia, prowadzi do zwiększenia zasobów fosfokreatyny, a prócz tego niezależnie stymuluję syntezę białek mięśniowych! W przypadku kreatyny, w przeciwieństwie do beta alaniny, już jednorazowa dawka przynosi korzyści sportowe, jednak zaleca się jej przyjmowanie przetrwałe lub cykliczne. Zwiększa siłę i masę mięśniową, poprawia szybkość i usprawnia pracę mózgu.

Cytrulina i arginina – aminokwasy usprawniające krążenie krwi w naczyniach krwionośnych mięśni. Powodują ich rozszerzenie, mogą nieco obniżać ciśnienie krwi, wspomagają transport tlenu i substancji odżywczych do każdej z komórek ciała. W efekcie poprawiają komfort treningu

Karnityna jest substancją niezbędną w transporcie cząsteczek tłuszczowych do wnętrza komórki w celu ich zutylizowania i pozyskania energii w trakcie wysiłku fizycznego

Kofeina to jedna z najstarszych i najpowszechniejszych substancji erogenicznych. Spektrum wpływu na organizm jest równie szerokie, jak liczne są rzesze zadowolonych użytkowników. Podnosi próg bólu, usprawnia resyntezę glikogenu, zwiększa czujność i znosi uczucie zmęczenia. Gdyby tego było mało to nie sposób pominąć, iż kofeina jest najsilniejszym legalnym lipolitykiem – substancją przyspieszającą rozpad tkanki tłuszczowej.

Rhadiola Rosea, czyli ekstrakt z różeńca górskiego, jednego z najlepiej zbadanych i najchętniej stosowanych adaptogenów. Adaptogen to substancja mająca za zadanie wspomożenie organizmu, zmniejszenie jego podatności na choroby i stres, nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych i nie obciążając narządów organizmu. Różeniec wpływa na organizm przeciwnowotworowo i przeciwstarzeniowo, poprawia wytrzymałość, może przyczyniać się do zwiększenia VO2max. Wykazuje działanie pobudzające i wspomagające adaptację organizmu do niesprzyjających warunków, zapobiega również nieregularnej pracy serca. Dodatkowo ekstrakt z arktycznego korzenia, jak zwany jest różeniec, poprawia profil lipidowy krwi i stabilizuje glikemię.

Glutamina to jeden z podstawowych aminokwasów składowych tkanki mięśniowej. Większość glutaminy przyjmowanej wraz z pokarmem spożytkowywana jest przez komórki jelita, co zapewnia ich sprawną pracę i zachowanie integralności bariery jelitowej, na której zachwianie szczególnie narażeni są sportowcy – intensywny wysiłek może powodować epizody niedotlenienia fragmentów jelita, a co za tym idzie – dysbiozę.

Tauryna – znosi odczucie zmęczenia, dodatkowo poprawia metabolizm węglowodanów i sprzyja utrzymaniu odpowiedniej insulino wrażliwości tkanek

Tyrozyna – substancja minimalizująca odczucie zmęczenia u sportowców

B-complex – zestaw witamin odpowiedzialnych za prawidłowy metabolizm energii oraz odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego

Kompleks elektrolitów – najistotniejsze jony w trakcie wysiłku – sód, chlor, potas, wapń i magnez – tracone w dużych ilościach wraz z potem. Ich niedobór może prowadzić do spadku koncentracji, skurczów mięśni, odczucia znacznego zmęczenia, a nawet zaburzeń pracy serca!

ReasumującKumite nie bezpodstawnie jest moją ulubioną przedtreningówką. Złożony produkt z nieprzypadkowo dobranym składem. Pobudzenie, które ułatwia skupienie, ale nie rozprasza, pompa mięśniowa która podnosi komfort treningu, ale nie przeszkadza w jego wykonaniu, poprawa wydolności i wzmożona potliwość z jednoczesnym zabezpieczeniem rezerw elektrolitowych ustroju – to właśnie Kumite.

Literatura:

 1. Hobson R et al.: Effects of b-alanine supplementation on exercise performance: a meta-analysis. Amino Acids. 2012;43:1:25-37.
 2. Ducker K, Dawson B, Wallman K: Effect of beta-alanine supplementation on 800-m running performance. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2013;23:6:554-561.
 3. Ducker K, Wallman K: Effect of beta-alanine supplementation on 2000-m rowing-ergometer performance. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2013;23:4:336-343.
 4. MacKenzie T et al.: Metabolic and hormonal effects of caffeine: randomized, double-blind, placebo-controlled crossover trial. Metabolism. 2007;Dec:56:12:1694-1698.
 5. Woolf K. et al.: The effect of caffeine as an ergogenic aid in anaerobic exercise. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2008;Aug:18:4:412-429.
 6. Hursel R et al. The effects of catechin rich teas and caffeine on energy expenditure and fat oxidation: a meta-analysis. Obes Rev. 2011;Jul:12:7:573-581.
 7. Branch J: Effect of creatine supplementation on body composition and performance:
  a meta-analysis. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2003;Jun:13::2:198-226.
 8. Jager R, Purpura M, Shao A, Inoue T, Kreider R: Analysis of the efficacy, safety, and regulatory status of novel forms of creatine.

  Paweł Szewczyk 

  Paweł Szewczyk- magister dietetyki specjalizujący się w żywieniu sportowców. Dietetyk zawodników Kadry Polski i Mistrzów Europy. Uczestnik i prelegent szkoleń, konferencji i seminariów na terenie całego kraju. Wykładowca w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu oraz Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się profesjonalnym poradnictwem w zakresie żywienia oraz suplementacji, publikuje naukowo i popularnie oraz szkoli sportowców i dietetyków.

  Autor bloga: szewczykpassion.wordpress.com

  Więcej informacji w zakładce wykształcenie i doświadczenie https://szewczykpassion.wordpress.com/wyksztalcenie/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium