Koszyk

Ilość: 0

RAZEM:

0,00 zł

Mass Up w nowej odsłonie

Zastępnik posiłku w proszku – czyli szybko, łatwo i pożywnie

W dzisiejszych czasach wszyscy cierpią na chroniczny brak czasu. Tak, sportowcy również – katorżnicze treningi, przygotowywanie i spożywanie posiłków, życie prywatne i odpowiednia regeneracja – by wszystko odbywało się spokojnie doba musiała by mieć minimum 48 godzin. Szukamy więc nieco drogi na skróty, staramy się usprawnić pewne kwestie, przygotować posiłki na zapas, lepiej zorganizować czas. Nie zawsze się udaje, jednak często pozwala zaoszczędzić parę cennych minut.

trening siłownia

Twój czas jest ważny

Również producenci żywności i zastępników posiłków dla sportowców chcą wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewnić im możliwość skrócenia czasu przygotowania i konsumpcji posiłków. Stąd wszelkie „posiłki na szybko” – bulki, gainery, batony, budynie i inne przekąski, czy chociażby odżywki wysokobiałkowe.

Dziś chciałbym skupić się na jednej z odżywek wysokowęglowodanowych marki Activlab – przybliżyć skład i zastosowanie.

Składniki – prosto, ale konkretnie

Mass Up Activlab

Podstawę (niezależnie od smaku) stanowi maltodekstryna, polimer glukozy – produkt enzymatycznego rozkładu skrobi. Stosunkowo szybko przyswajany przez nasz organizm, będący szybkim i bardzo dobrze tolerowanym źródłem energii

Drugim ilościowo składnikiem Mass Up’a jest WPC – dobrze znany, poczciwy koncentrat białka serwatkowego. Jedno z najlepszych źródeł protein dostępnych dla sportowców. Szybko metabolizowane i wchłaniane, o wysokiej zawartości leucyny, wpływające silnie stymulująco na syntezę białek mięśniowych – czegoż można chcieć więcej od protein?

Dwa powyższe składniki stanowią fundament regeneracji sportowca – stanowią źródło szybko dostępnej energii i idealnie biodostępnych aminokwasów, co pozwala na odbudowę zasobów glikogenowych, wsparcie procesów regeneracyjnych i rozwój formy sportowej już w parę minut po spożyciu koktajlu.

Kolejny składnik to najsilniejszy legalny anabolik dostępny w sprzedaży – kreatyna. Forma monohydratu, jako najlepiej przebadana, o najwyższej zawartości związku bioaktywnego, prowadząca do osiągania najlepszych wyników w sporcie to wybór idealny. Niezależnie od tego czy pozyskujesz kreatynę z suplementu „solo”, przedtreningówki, czy naszego koktajlu odżywczego – zawsze staraj się wybierać formę podstawową. Badania naukowe wielokrotnie udokumentowały jej wyższość nad „bardziej nowatorskimi” związkami kreatyny.

Kiedy warto sięgać po Mass Up’a?

Jak wspominałem wyżej, zarówno węglowodany, jak i białka dostępne w produkcie są szybko trawione, wchłaniane i dostępne dla organizmu. Z tego też względu najkorzystniejszą porą przyjęcia będzie okres potreningowy. Wtedy ustrój spragniony jest składników energetycznych i budulcowych, a dzięki łatwości trawienia i wchłaniania produktu zminimalizujemy ryzyko przeciążenia układu trawiennego po forsownym wysiłku fizycznym. Dodatkowo kreatyna przyjmowana powysiłkowo daje najlepsze efekty anaboliczne.

trening siłownia

Czy kreatyna wpływa pozytywnie na organizm?

Zarówno kreatyna, jak i cała grupa zastępników posiłków zostały zaklasyfikowane do grupy A największych światowych organizacji zajmujących się kwestiami żywienia i suplementacji w sporcie. Oznacza to, iż dysponujemy bardzo przekonującą ilością dowodów potwierdzających ich pozytywny wpływ na organizm sportowca!

 Literatura:

  1. http://www.ausport.gov.au/ais/nutrition/supplements/groupa
  2. Jager R., Purpura M., Shao A., Inoue T., Kreider R.: Analysis of the efficacy, safety, and regulatory status of novel forms of creatine. Amino Acids. 2011, 40, 1369-1383.
  3. Antonio J., Ciccone V.: The effects of pre versus post workout supplementation of creatine monohydrate on body composition and strength. Int. Soc. Sport. Nutr. 2013, 10, 36.

 

Paweł Szewczyk- magister dietetyki specjalizujący się w żywieniu sportowców. Dietetyk zawodników Kadry Polski i Mistrzów Europy. Uczestnik i prelegent szkoleń, konferencji i seminariów na terenie całego kraju. Wykładowca w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu oraz Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Na co dzień zajmuje się profesjonalnym poradnictwem w zakresie żywienia oraz suplementacji, publikuje naukowo i popularnie oraz szkoli sportowców i dietetyków.

Autor bloga: szewczykpassion.wordpress.com

Więcej informacji w zakładce wykształcenie i doświadczenie https://szewczykpassion.wordpress.com/wyksztalcenie/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium